Іван Бунін цікаві факти з життя (біографії) російського письменника і поета ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю.
Іван Бунін цікаві факти
Син спадкових дворян, розорених пристрастю до гри голови сімейства, виріс серед селянських діточок, ділив з ними роботу і хліб. Батько поета був людиною талановитою і обдарованою, володів чудовим даром оповідача і володів красою літературного слова, який умів помічати і цінувати красу, – у побуті виявився абсолютно непристосованим, який не мав ні комерційної жилки, ні практичної життєвої кмітливості. Старший брат Юлій сам навчав юнака. Помітивши в хлопчика поетичні здібності, він викладав йому основи історії, філософії та літератури.
Юнак як губка вбирав у себе все нове, з захватом читав російську класичну літературу. У 16 років він опублікував свій перший вірш в журналі “Родина”. З цього моменту він активно пише як вірші, так і прозу. За чудовий переклад «Пісні про Гайавату» Лонгфело Бунін отримує свою першу Пушкінську премію.
Живучи в Петербурзі спілкується з Чеховим, Бальмонтом, Брюсовим та іншими видатними творчими особистостями.
За природою І. Бунін був дуже багатогранною людиною – він чудово танцював, музикував. Станіславський навіть пропонував йому роль Гамлета у своєму театрі.
Бунін не прийняв революцію і емігрував за кордон. Його твори отримують міжнародне визнання.
Бунін стає єдиним російським поетом, якому в 1933 році присуджується Нобелівська премія з літератури. Після отримання нагороди Бунін роздав нужденним майже 120тисяч франків.
У радянській Росії твори поета починають друкувати тільки при Хрущові. Буніну пропонують повернутися на батьківщину, але він відмовляється. Багато в чому через гоніння на А. Ахматову і М. Зощенка.
Він був першим російським письменником – емігрантом, чиї твори почали друкувати в Радянському Союзі.
Збирав колекцію фармацевтичних коробочок і флаконів, яка заповнила декілька великих валіз.
Кажуть, що Бунін вірив в одну прикмету не сідав за стіл, якщо опинявся 13-ою по рахунку людиною.
Єдина дитина письменника – син Микола – помер у п’ять років від хвороби голови: менінгіту.