Іван Грозний коротка біографія на українській мові розповість про життя, політику царя.
Іван IV Грозний— московський самодержець.
Номінально (з 4 грудня 1533 р. по 18 березня 1584) правив найдовше серед усіх російських монархів — 50 років та 105 днів. З 3 років матір була його регенткою.
Іван Грозний біографія скорочено
Іван IV Васильович, більш відомий як Іван Грозний, народився 25 серпня 1530 року в с. Коломенське. Його батько, Великий князь Василь III, помер, коли Івану було всього три роки, а мати, княгиня Олена Глинська, стала регентом. На жаль, вона померла, коли хлопчику було вісім років. Після цього Іван виріс у важких умовах: бояри (вельможі) боролися за владу, а він залишався осторонь.
У 1547 році, коли Івану виповнилося 16 років, він став першим московським царем. Чому саме царем, а не князем? Бо він хотів показати, що його влада має божественне походження, і підкреслити свою незалежність від інших держав. Церемонія коронації була пишною й урочистою.
Довгі роки правління Івана Грозного ознаменувалися великою кількістю всіляких реформ і змін в житті держави. Наприклад, при ньому почали створювати земські собори, склалася система наказів, формувалася опричнина. Цар боровся зі своїми ворогами, часом уявними, найсуворішими і нещадними методами. Їм було накладено тимчасову заборону на традиційний для Юр’єва дня перехід кріпаків до нових господарів.
В області зовнішньої політики царювання Івана Грозного ознаменувався великою кількістю воєн, які йшли майже без перерви. Якщо спочатку государя супроводжувала удача (в 1552 р. було завойовано Казанське, в 1556 р. – Астраханське ханство), то 25-тя Лівонська війна закінчилася для Росії величезними втратами. У той же час Іван Грозний доклав зусиль для розвитку торговельних і політичних відносин з іншими державами, зокрема, з Англією, Голландією, Бухарским ханством та ін.
Іван Грозний залишився в історії не тільки як правитель, а й як своєрідна, суперечлива особистість. З позиції того часу цар був людиною освіченою. Не виключено, що деякі літературні пам’ятники того часу, зокрема, літописні зводи, «Государев розряд» і ін. Були складені не без впливу царя. Відомо, що він доклав зусиль для друкарства, вніс вклад в розвиток архітектури, ініціювавши будівництво ряду споруд, зокрема, храму Василя Блаженного в Москві.
Енергійність, рішучість, далекоглядність государя були сусідами в його натурі з сумнівами, спонтанними вчинками. У царя простежувалися садистські нахили, манія переслідування; його круту вдачу, напади гніву увійшли в історію, один з таких спалахів закінчився 1582 р. вбивством власного сина. Незадовго до смерті він прийняв чернецтво.
Крапку в біографії Івана Грозного поставлено 18 березня 1584 р. Місцем його поховання став московський Архангельський собор. Після смерті государя багато говорили про те, що вона була насильницькою. У той же час відомо, що в зрілі роки він не відрізнявся прекрасним здоров’ям і виглядав набагато старше за свої роки. За 6 років до смерті царя його хребет був у такому плачевному стані, що государя переміщали на носилках. Достовірно підтвердити або спростувати чутки про вбивство не можливо.
Цікаві факти про Івана Грозного:
- Він мав величезну бібліотеку, але її зникнення залишається загадкою.
- Іван дуже боявся смерті, через що постійно приймав ліки й молився.
- У його палаці було багато дзеркал, бо він вірив, що вони можуть захистити від злих сил.
фу
Дякую! Круто!
Я так зрозумів з вашого твору що Іван четвертий правив Московією даже після своєї смерті. “Іван IV Грозний— московський самодержець, правив з 1547 року на протязі 50 років 105 днів – серед усіх, хто коли-небудь очолював Російську державу, це рекорд.” А помер він в 1584 році. І це і правда “рекорд”. 🙂 Ви попросіть кого небудь розумного провіряти все те що ви тут пишете.