Мічурін Іван Володимирович біографія коротка відомого вченого, біолога, основоположника наукової селекції ягідних, плодових та інших культур в СРСР викладена в цій статті.
Іван Мічурін коротка біографія
Іван Володимирович Мічурін відомий вчений біолог селекціонер народився 27 жовтня 1855 року в Рязанської губернії в родині губернського відставного секретаря, дрібнопомісного дворянина.
Спочатку Мічурін навчався вдома, потім поступив в Пронське повітове училище, яке закінчив у 1872 році. У цьому ж році він стає учнем 1-ої Рязанської класичної гімназії, але за нешанобливе ставлення до начальства був виключений з неї. Іван Володимирович переїжджає в місто Козлов, що в Тамбовській губернії.
У новому місті він влаштувався на станцію залізниці, де пропрацював в період з 1872 по 1876 рік. Спочатку він займав посаду комерційного конторника товарної контори, пізніше став товарним касиром і помічником начальника станції.
У 1874 році одружується на Петрушиній Олександрі. У шлюбі з нею народилося двє дітей – Микола і Марія.
Відчуваючи нестачу фінансів, Мічурін в своїй квартирі відкрив майстерню годинників. У вільний час займався створенням нових видів ягідно-плодових культур. З цією метою Іван Володимирович в 1875 році орендує ділянку землі в Козлові і робить спроби виведення нових сортів ягідних і плодових культур, а також збирає колекцію рослин.
У 1888 році Мічурін вирішив розширюватися і отримує нову ділянку землі на околиці міста, значно більше попередньої – близько 13 га, і, переносить туди свої рослини, він працює на своїй плантації до кінця життя. Його ділянка стає першим селекційним розплідником в Росії.
Мічурін став знаменитим у 1906 році, коли вийшли його перші наукові праці, які висвітлювали проблеми виведення сортів плодових дерев. За свою працю вчений отримав орден Святої Анни ІІІ ступеня і знак «За працю по сільському господарству».
З приходом більшовиків до влади він починає співпрацювати з новою адміністрацією і бере участь в консультаціях з питань селекції, підняття врожайності і боротьби з посухою для фахівців в сфері сільського господарства, а також відвідував агрономічні наради.
У 1923 році розплідник Мічуріна став установою державного значення. А в 1928 році його реорганізували в Селекційно – генетичну станцію плодово-ягідних культур (з 1934 року – Центральна генетична лабораторія, що носить ім’я Мічуріна).
Помер селекціонер 7 червня 1935 року.
Мічурін Іван внесок в науку
Іван Володимирович зробив величезний внесок в науку генетику, особливу увагу приділяючи дослідженням ягідних і плодових рослин. Він вважається основоположником наукової селекції сільськогосподарських культур. Він розробив теорію і практичні прийоми в сфері віддаленої гібридизації.
Мічурін був експериментатором, почесним членом АН СРСР, дійсним членом ВАСГНІЛ. Він створив більше 300 видів нових рослин.
За свої досягнення був нагороджений орденом Леніна в 1931 році, орденом Трудового Червоного Прапора в 1932 році.