“Капелюх чарівника” аудіокнига (скорочено)

капелюх чарівника аудіокнига скорочено Зарубіжна класика

Туве Янсон “Капелюх чарівника” аудіокнига українською слухати онлайн скорочено варто, щоб дізнатися про що розповідає відома історія про мумі-тролів.

“Капелюх чарівника” скорочено аудіокнига

Аудіо “Капелюх чарівника” слухати скорочено казку можна у відео, яке доповнюють картинки, ілюстрації до твору, які допомагають краще запам’ятати зміст.

“Капелюх чарівника” слухати твір онлайн:

“Капелюх чарівника” про що твір?

Розділ 1

Одного весняного ранку Мумі-троль та його друзі знаходять дуже незвичайний капелюх — гарний чорний «циліндр». Вони приносять його додому. Мумі-тато приміряє капелюх, у мумі-тата в ньому дуже величний вигляд, але він для нього завеликий, і до того ж викликає у нього головний біль. Тому домочадці вирішують використовувати капелюх як кошик для сміття.

Мумі-тролі їдять яйця, а шкаралупу викидають у капелюх. Шкаралупа перетворюється на маленькі хмари, щільні, як вата, на яких можна кататися повітрям.

Крім того, Гемуль (який зібрав до цього часу всі марки світу і таким чином втратив інтерес до свого колишнього захоплення — філателії) обзаводиться новим хобі — починає збирати «найкращий гербарій у світі».

Розділ 2
Якось через негоду Мумі-троль та його друзі залишаються вдома і грають у хованки. Мумі-троль ховається під капелюхом і перетворюється на страховисько. Він набуває свого колишнього вигляду тільки після того, як Мумі-мама визнає, що це її син. Здогадавшись про властивості капелюха, Мумі-троль вирішує помститися мурашиному леву, перетворивши його на що-небудь за допомогою капелюха. Після перебування в капелюсі мурашиний лев перетворюється на крихітного їжачка. Мумі-мама і Мумі-тато, дізнавшись про властивості капелюха, вирішують позбутися його, скинувши в річку. Однак Нюхмумрик і Мумі-троль вночі таємно виходять із дому, знаходять капелюх і ховають його у печері Чмиха.

Розділ 3
Ондатр втомився від химерної Мумі-сім’ї і вирішив переїхати жити в печеру. Там він кладе свої вставні щелепи в капелюх, де вони перетворюються на щось (автор не повідомляє, у що саме, надавши читачам можливість додумати це самим), і коли сім’я мумі-тролів приходить до його нового житла, щоб принести йому їжу, вони знаходять Ондатра в істериці, а таємнича істота з капелюха зникла. Зате на березі вони знаходять човен, який вирішують назвати «Пригодою». На ньому вони вирушають у мандрівку на острів гаттіфнатів.

Гемуль, який тепер став ботаніком, потрапляє в оточення гаттіфнатів, але Нюхмумрик зумів йому допомогти. Перший, вирішивши покарати гаттіфнатів, забирає із собою їхній барометр. Барометр показує, що насувається сильний смерч, і всі будують намет, щоб сховатися від негоди.

Розділ 4
Вночі гаттіфнати пробираються до намету у пошуках свого барометра. Піднімається метушня, намет перевертається, і решту ночі всі проводять просто неба. Наступного дня всі обходять берег у пошуках речей, які викинуло море під час бурі, та роблять цікаві знахідки. Чмих знаходить корковий пояс, Хропусь – золото, Хропся – дерев’яну королеву (фігуру, що прикрашала корабель), а Мумі-троль – таємничий талісман, принесений хвилями з далеких країн.

Розділ 5
Наприкінці липня Хропусь, Мумі-троль, Нюхмумрик, Чмих, Гемуль і Хропся через страшну спеку поселяються в печері на морському березі (саме тут Нюхмумрик розповідає друзям про чарівника, капелюх якого вони знайшли, і про те, що мрія всього життя цього чарівника – знайти Королівський Рубін). У їх відсутність Мумі-мама прибирає і ненароком упускає частину гербарію Гемуля в капелюх. У печері вирішують порибалити. Хропусь ловить Мамелюка. Вони повертаються додому і бачать, що дім порос тропічними джунглями. Усім, крім Гемуля, вдається залізти до хати. Там вони грають доти, доки чари не зникають. У цей час Гемуль вирішує зігрітися, розпалює багаття і засмажує Мамелюка.

Розділ 6
У Мумі-долі з’являються нові персонажі — мандрівники-близнюки Чупсля і Трясля. Вони носять із собою величезну валізу, проте нікому не показують її вміст. Вночі в Мумі-дом навідується чудовисько — Морра, яка полює за вмістом валізи. Хропусь влаштовує судовий розгляд, під час якого з’являється Морра. Мумі-мама здогадується запропонувати капелюха чарівника як викуп за вміст. Морра погоджується, забирає капелюх і йде.

Глава 7
У Мумі-дол приходить осінь, і Нюхмумрик залишає друзів — вирушає у свою щорічну подорож на південь. Мумі-мама влаштовує бенкет з приводу своєї сумки, яка згубилася і знову знайшлася. На бенкеті Чупсля і Трясля відкривають валізу – всередині був Королівський Рубін, найбільший скарб на Землі. Чарівник, який давно шукав цей рубін, в цей час знаходиться на Місяці, де оглядає кратери в надії відшукати Рубін. Побачивши його сяйво з Місяця, Чарівник одразу спускається в Мумі-долину на чорній пантері. Він намагається отримати Королівський рубін у Чупслі та Тряслі, але ті не хочуть ні віддавати, ні продавати камінь. Тоді чарівник починає виконувати бажання мешканців Мумі-доини. Чупсля і Трясля вирішили загадати бажання не для себе, а для чарівника, і побажали йому такий самий рубін, як і в них — так чарівник отримав Королівський рубін.

"Капелюх чарівника" тест 5 клас
Туве Янсон "Капелюх чарівника" тест до твору про мумі-тролів допоможе перевірити ваші знання. "Капелюх чарівника" відповіді на тести дозволять закріпити найголовніше в пам'яті.
Оцініть статтю
Додати коментар