“Кавказькі гори” реферат

Географія

Реферат про Кавказькі гори на українській мові, про величну пам’ятку і родзинку Кавказу, викладено в цій статті.

“Кавказькі гори” реферат

Кавказькі гори географічне положення

Вони розкинулися між Азією і Європою, Середнім і Близьким Сходом. Гори кавказького регіону розділені на 2 системи – Малий і Великий Кавказ. Великий Кавказ розташувався майже до Баку від Тамані і включає в себе Західний, Центральний і Східний Кавказ. А ось Малий Кавказ являє собою гірський гряд біля Чорного моря. Вони знаходяться між Чорноморським і Каспійським узбережжям, охоплюючи території таких країн – Південна Осетія, Росія, Абхазія, Вірменія, Грузія, Туреччина та Азербайджан.

У перекладі їх назва означає «гори, що тримають небо».

Протяжність Кавказьких гір становить 1100 км, а ширина їх 180 км. Найвідомішими і високими вершинами системи є гори Ельбрус і Казбек.

Скільки років Кавказьким горам?

Кавказька гірська система є ровесницею Альп і має 30-ти мільйону історію, вписану в грецькі міфи і біблійні рядки. Згідно з легендою, коли з ковчега Ной випустив голуба на пошуки суші, то він з гір Кавказу приніс Ною гілочку. А в міфах вказується, що тут був прикутий Прометей, людина, яка подарувала вогонь людям.

Гори таять в собі багато незвичайного. До сих пір тут спостерігаються землетруси, так як Кавказькі гори з геологічної точки зору є молодими.

Великий Кавказ — регіон із великим сучасним зледенінням. Загальна чисельність льодовиків становить близько 2 050, займана ними площа — приблизно 1 400 км². Більше половини зледенінь Великого Кавказу зосереджено на Центральному Кавказі (50% від числа і 70% від загальної площі зледеніння). Головними центрами зледеніння є гора Ельбрус і Безенгійська стіна. Найбільшим льодовиком Великого Кавказу є льодовик Безенгі (довжина якого сягає близько 17 км).

Їх зовнішній вигляд обумовлений рельєфом, який представлений різними формами. Під саме небо здійнялися гірські вершини з гострими списами. Своїми обрисами вони схожі то на стіни замку з вежами, то на єгипетські піраміди. У горах зустрічаються також льодовики, річки і ділянки з поверхнею сильно пошкодженою вітровою ерозією.

Клімат

Клімат гірської системи Кавказу досить різноманітний. Цим місцям притаманна виражена поясність. Дані гори – природний бар’єр, що перешкоджає руху повітряних мас, тим самим, визначаючи різноманітність клімату. На південних і західних схилах набагато більше випадає опадів, ніж на північних і східних схилах. Кавказькі гори розміщені практично у всіх кліматичних зонах: від вологих субтропіків з вологою і теплою зимою, сухим жарким літом до сухого континентального клімату, що переходить в напівпустелю на сході.

Близько передгір’їв спостерігаються снігові холодні зими з сухим літом, а чим вище піднімаєшся, тим менша температура. На висоті 3,5 тис. км. вона досягає – 40 С.

Флора і фауна

Гори Кавказу населені унікальними тваринами. Серед них сарни, кабани, гірські козли, лисиці і ведмеді, гірський малоазіатський тушканчик і ховрах, а у віддалених місцях живуть ведмеді і леопарди. Тут ростуть лугові високогірні трави та хвойні ліси, які «підживлюються» річками, озерами, водоспадами, джерелами з мінеральними водами.

Цікаві факти про Кавказькі гори

Вперше людина піднялася на найвищу вершину системи Кавказьких гір – Ельбрус – 22 липня 1829 року.

На Кавказі дуже багато видів безхребетних тварин, наприклад, приблизно 1000 видів павуків там проживають досі.

На Кавказі 6349 видів квіткових рослин, в тому числі 1600 місцевих видів.

На Кавказі багато ендемічних представників – трохи менше 1600 видів флори, 32 види ссавців і 3 види птахів.

Вічна мерзлота починається на висоті 3000-3500 м.

Площа Кавказу – 145 тис. квадратних кілометрів.

На Кавказі живуть більш 50 народностей, які говорять на більш ніж 20 різних мовах.

Найвища точка Кавказу це Ельбрус, висота становить 5642 метри.

Снігова печера на Західному Кавказі – це третя за глибиною печера в світі, глибина якої становить 1753 метри нижче рівня моря. Це найскладніша печера колишнього СРСР і найскладніша бессіфонна печера світу. Загальна довжина галерей і ходів більше 25 кілометрів.

Землі Північного Кавказу багаті природним газом і нафтою.

Кавказькі гори являють собою справжній природній кордон між помірним і субтропічним кліматичними поясами.

Сподіваємося, що реферат про Кавказькі гори допоміг Вам підготуватися до заняття. А своє повідомлення про Кавказькі гори, Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар