Характеристика Солов’я Розбійника допоможе визначити риси характеру Солов’я Розбійника та написати твір “Яким я уявляю Солов’я Розбійника”.
Характеристика Солов’я Розбійника
Існує чимало легенд про давньоруського розбійника на прізвисько Соловей-Розбійник, але достеменних відомостей і фактів насправді дуже мало.
Відомо, що існував він чи то у 15, чи то у 16 столітті. Жив десь поблизу Києва – за деякими відомостями на берегах Десни, за іншими ж – при дорозі на Київ. Ким він був? Простолюдином, богатирем, князем? Точної відповіді на це запитання немає. Та у всіх легендах він є розбійником, який забирає в людей добро. Часто згадується і його ледь не чарівний свист, від якого “і дерева додолу гнулися”, але останнє, ймовірно, казкове перебільшення. Отже, щось відомо, та чогось точного й зрозумілого мало.
Я ж уявляю собі Солов’я Розбійника чоловіком з великою силою, кмітливим і хитрим, підступним і зарозумілим. Що його наштовхнуло на розбій я не знаю, проте розумію, що дізнавшись про свою силу над людьми, їхнім майном і життям, він відчув владу і продовжив свою нехитру, але таку погану діяльність. Думаю, він грабував усіх – від нього потерпав і багач, і бідняк, і те, залишиться пограбований живий чи ні, залежало лише від його настрою. Здогадуюсь, що вдачу мав круту і часом діставалось від нього і його побратимам-помічникам, які у нього (а в цьому я не маю сумніву) були, бо ж не міг він один нападати на купецькі вантажі і багаті упряжі?!
Що ж до його свисту, то вважаю, що він був таким собі сигналом і для майбутньої жертви (стій, зупинись!), і для його поплічників (гайда, братці, на нього!).
За одним з переказів, Солов’я Розбійника спіймав богатир Ілля Муромець і відвіз його аж до Києва, де пізніше і стратив. Отже, і цього затятого розбійника знайшло покарання.
Автор: cup_of_flowers