У чому різниця між кором та краснухою? Це питання хвилює багатьох, адже всім відомо про небезпеку цих захворювань.
Кір та краснуха головні ознаки
Що таке кір?
Кір – дуже заразна хвороба, викликана вірусом РНК, відомим як параміксовірус. Вірус може залишатися в живих до двох годин в повітрі.
Інкубація захворювання становить від 1 до 2 тижнів, але симптоми можуть тривати до 10 днів.
Кір найбільш заразлива під час ранніх симптомів (продромальная стадія) захворювання, і людина досить часто заражається. Близько 90% людей, які зазнали впливу, захворіють на кір.
Передається повітряно-крапельним шляхом, вірус виділяється в зовнішнє середовище в великій кількості хворою людиною зі слизом під час кашлю, чхання і т. д.
Симптоми кору:
- Лихоманка, яка може бути вище 40 C в важких випадках
- кашель
- нежить
- Кон’юнктивіт, який є інфекцією зовнішньої мембрани ока; зазвичай очі червоні і сльозяться.
- Фотофобія, тобто очі фізично чутливі до світла.
- запаленням слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів
- Макулопапульозний висип (плоска червона область з невеликими шишками). Ця висип поширюється від голови вниз до кінцівок.
Висип розвивається приблизно в п’ятий день хвороби. Висип починається на обличчі через день, а потім поширюється на тулуб, живіт і кінцівки.
Приблизно через 5 днів висип зникає, і пацієнт починає відновлюватися.
Кір може викликати серйозну хворобу, що веде до набряку мозку у деяких людей і навіть до сліпоти. Кір може навіть викликати смерть через такі ускладнення, як пневмонія, а рідше – енцефаліт. Тому, тільки вакцинація здатна знизити рівень захворюваності.
Що таке краснуха?
Краснуха викликана вірусом, який також має РНК в складі своєї нуклеїнової кислоти. Як і кір, вона може передаватися повітряно-крапельним шляхом, від кашлю або чхання людей.
Люди, які інфіковані, заразливі протягом тижня, перш ніж вони проявлять симптоми, і приблизно через два тижні після появи симптомів.
Багато людей, які піддаються впливу краснухи, не хворіють. Це не важка хвороба, крім тих, у кого слабка імунна система.
Інкубація захворювання може зайняти від 2 до 3 тижнів. Симптоми можуть включати в себе низький рівень лихоманки (менш 38,3 ° C), загальне почуття дискомфорту, кон’юнктивіт і опухлі лімфатичні вузли. Хворобливість суглобів також може виникати у деяких людей.
У хворих опухлі лімфатичні вузли в області шиї, а задня частина горла стає червонуватою за кольором.
Ніякі ранні симптоми (продромальная стадія) не зустрічаються в краснухи. Краснуха має деякі аналогічні симптоми для кору в тому, – це є висип і гарячка.
Висип спочатку формується на обличчі, потім поширюється на іншу частину тіла. Це не триває довго і починає зникати до крихітних плям на другий день, і в цей час лихоманка припиняється. Висип може тривати до 5 днів.
Краснуха у вагітної жінки дуже небезпечна і може викликати дефекти у новонароджених, такі як глухота, пороки серця, мікроцефалія і навіть мертвонародження.
Різниця між кором та краснухою
Кір набагато більш заразлива і важка хвороба, ніж краснуха.
У кору існує продромальний етап, в той час як в краснухи немає продромальної стадії.
Інкубація в кору становить від 1 до 2 тижнів, в краснухи – від 2 до 3 тижнів.
Симптоми кору можуть тривати до 10 днів, в той час як симптоми краснухи зазвичай тривають максимум 5 днів.
Набрякання лімфатичних вузлів завжди відбувається з краснухою, але не часто при захворюванні кору.
При кору лихоманка може досягати 40C; лихоманка краснухи має тенденцію бути нижче 38.3
Висип при кору складається з плям, які залишаються на тілі деякий час, а висип краснухи складається з плям, які швидко зникають.
Схожість кору і краснухи
Кір і краснуха можуть викликати проблеми при вагітності.
Людина може бути вакцинована проти обох цих захворювань вакциною КПК. Саме вакцинація знизила кількість випадків захворюваності.