Китай: природні ресурси

Географія

Китай — одна з найбільших країн світу, розташована у Східній та Центральній Азії. Держава має надзвичайно різноманітні природні умови та багата на різні види природних ресурсів.

Китай: природні ресурси

Китай багатий різноманітними видами паливних і сировинних мінеральних ресурсів. Особливо велике значення мають запаси нафти, вугілля, металевих руд і дорогоцінних металів.

Китай має поклади багатьох корисних копалин. Основним джерелом енергії в Китаї є вугілля, за запасами якого Китай поступається небагатьом країнам, а з видобутку посідає перше місце у світі – 3561 млн т в 2013 році. Родовища сконцентровані переважно в Північному Китаї. Великі ресурси є також у Північно-Західному Китаї. Біднішими вугіллям інші райони, особливо південні. Велика частина покладів представлена ​​кам’яним вугіллям. Вугільні родовища в основному розташовані в Північному і Північно-Східному Китаї. Найбільші запаси вугілля сконцентровані в провінції Шаньсі (30% загального обсягу запасів) – Датунскіе і Янцюаньскіе вугільні шахти. Китай також займає перше місце в світі як імпортер вугілля – 320 млн т ввезено в КНР в 2013 році.

Іншим важливим джерелом енергоресурсів є нафта. За запасами нафти Китаю належить помітне місце серед країн Центральної, Східної та Південно-Східної Азії. Родовища нафти виявлені в різних районах, але найбільш значні вони в Північно-Східному Китаї (рівнина Сунгарі-Нонни), прибережних територіях і шельфі Північного Китаю, а також в деяких внутрішніх районах – Джунгарськой улоговині, Сичуані.

Китай є найбільшим у світі виробником золота з 2007 року. У 2013 році обсяг видобутку золота в Китаї збільшився на 6,23% в порівнянні з 2012 роком і склав 428 тонн. Китайські компанії продовжують активно освоювати рудники як у своїй країні, так і за кордоном.

Також в країні вельми великі поклади сланцю, з якого можна видобувати сланцевий газ. У 2015 році Китай планує видобути 6500000000 кубометрів сланцевого газу. Загальний обсяг виробництва, природного газу в країні зросте на 6% з поточного рівня. До 2020 року в планах вийти на рівень видобутку в діапазоні від 60 млрд до 100 млрд кубометрів сланцевого газу щорічно

Китай — володар значних запасів гідроресурсів, більшість яких, однак, зосереджена на південному заході, де їхнє викорис­тання технічно ускладнене.

Оцініть статтю
Додати коментар