Клод Дебюссі біографія коротко та цікаві факти

Композитори

Клод Дебюссі біографія коротко та цікаві факти життя і творчості відомого французького композитора викладені нижче.

Клод Дебюссі біографія коротко

Клод Дебюссі народився 22 серпня 1862 року на північно-західній околиці Парижа і був п’ятою дитиною в сім’ї. У 1870 році сім’я переїхала до Канн. З дитинства хлопчика навчали грі на фортепіано. Будучи талановитим учнем, він вступив в Паризьку консерваторію, де 11 років навчався техніки гри на клавішних інструментах, вивчав композицію, сольфеджіо, теорію та історію музики.

Клод Дебюссі в 1874 році отримав премію за виконання концерту Шопена, заслуживши репутацію прекрасного піаніста. У 1879 році він розважав грою на інструменті гостей замку Шенонсо, а через рік почав викладати в будинку Надії фон Мекк – покровительки Петра Ілліча Чайковського. Два літа поспіль композитор подорожує по Швейцарії, Італії, Франції та Росії.

У 1882 році він склав мініатюри «Тріо соль мажор», «Madrid, princesse des Espagnes», «Ballade à la lune». У 1884 році за кантату «L’enfant prodigue» отримав престижну «Римську премію». Бажаючи далі навчатися, Клод Моне відправився в Італію. Твори, написані під час перебування в Італії, відрізняються витіюватістю, химерністю, незрозумілістю для французів. Повернувшись в Париж композитор потрапив під вплив творчості Ріхарда Вагнера.

Невдовзі молодого Дебюссі взяли в комітет Національного музичного товариства написання твору «Струнний квартет». У цьому ж році він відвідав виставу за п’єсою Моріса Метерлінка «Пеллеас і Мелізанда» і запропонував її автору адаптувати п’єсу в оперному жанрі. Метерлінк дав згоду і Клод Дебюссі приступив до роботи. У грудні 1894 року були закінчені основні начерки. Паралельно автор представив поему-прелюдію «Післяполудневий відпочинок фавна», яка отримала визнання публіки.

Прем’єра «Пеллеаса і Мелізанди» відбулася в квітні 1902 року в «Opéra-Comique». Думки критиків розділилися, проте саме цей твір зробив його кавалером Ордена «Почесного легіону» і відомим композитором. Дебюссі в Парижі в 1905 році представив симфонію «Море», а в наступні роки написав сюїту «Дитячий куточок», «Маленький пастух», «Сніг танцює», «Дівчина з волоссям кольору льону», «Прелюдії», «Тераса побачень при місячному світлі ». Останній шедевр був створений в 1918 році.

У 1908 році композитору поставили діагноз – колоректальний рак. Наступні 10 років він лікувався. На початку 1918 року недуга зовсім прикувала Дебюссі до ліжка, а лікування більше не допомагало. 25 березня 1918 року композитор помер в Парижі, у віці 55 років.

Клод Дебюссі: цікаві факти

Батько майбутнього композитора був продавцем і мав свій фарфоровий магазин. Його мати була швачкою.

Клод Дебюссі почав брати уроки гри на фортепіано з 7 років.

Батьки Дебюссі сподівалися, що він стане віртуозом гри на фортепіано, але він ніколи не займав більш четвертого місця в будь-яких конкурсах.

У 1899 році він одружився на подрузі Марі-Розалі Текстьє. Однак композитор жадав піднесених відносин і почав роман з Еммою Бардак, тоді ще заміжньою співачкою. У 1905 році вона завагітніла від Дебюссі і пішла від законного чоловіка. Коли затих скандал закохані стали жити в Лондоні. У пари народилася дочка Емма. Коли дівчинці виповнилося 3 роки, вони одружлися.

Першу премію за виконання музики отримав у 15-річному віці.

Він є засновником нового музичного жанру – імпрессіонізм.

Композитор не був надто економним. У дитинстві сім’я Дебюссі зазнавала фінансових труднощів. Будучи дорослим, він знаходився в колі багатих і знаменитих, але жив далеко невідповідно до своїх достатків. Він купив величезний будинок, найняв кілька слуг і взяв машину. Але його борги продовжували рости.

У нього була дивна звичка виходити з дому в домашніх туфлях і шокувати оточуючих.

Він нікогда не відвідував виставки своїх творів.

У його честь назвали астероїд.

Оцініть статтю
Додати коментар