“Квіти маленької Іди” читати скорочено

"Квіти маленької Іди" скорочено Аналіз твору

Андерсен “Квіти маленької Іди” читати скорочено варто, щоб згадати про що цей твір і чого навчає.

“Квіти маленької Іди” скорочено

Маленька Іда дуже любила свої іграшки. Вона постійно грала з ними, розмовляла. У гості до них часто приходив студент і під час посиденьок на дивані розповідав дівчинці різні цікаві історії. Іда була впевнена, що світ сповнений казковості та чарівництва. А ось нудний порадник лаяв хлопця, щоб той не забивав дівчинці голову дурницями.

Якось малюка Іда помітила, що зірвані вчора квіти сьогодні вже опустили голівки. Вранці вона спитала студента, чому так сталося. Хлопець сказав, що ночами квіти танцюють на балах, і тому сильно втомлюються та в’януть. Він розповів Іді про те, що справжні квіткові бали проходять за містом, у королівському палаці. Дві троянди сідають на трон і вважаються королем та королевою. Їх оточують придворні – гіацинти, крокуси, тюльпани, лілії, фіалки.

Коли до палацу приходить старий-доглядач, квіти ховаються за довгими фіранками і їх не видно. І старий завжди дивується з того, що в палаці пахне квітами.
Іда стурбувалася долею квітів із ботанічного саду, але студент заспокоїв її. Він сказав, що квіти вміють літати, адже метелики – це теж колишні квіти, які добре поводилися. І квіти з ботанічного саду можуть прилетіти до королівського палацу.
Потім студент розповів дівчинці, як квіти спілкуються між собою пантомімою, і згадав випадок, коли кропива освідчувалась у коханні троянди.

Нудний радник обурився, що студент забиває голову дитини безглуздям, але Іді розповідь сподобалася і вона згадувала її весь день.
Вона переклала свої квіточки в ліжечко ляльки Софі, щоб ті могли поспати. Лялька навіть образилася на свою маленьку господиню. А Іді з голови не йшов бал квітів. Вона дивилася з вікна на свій сад і уявляла всі ці танці.

Вночі вона прокинулася і почула з кімнати тихі звуки фортепіано. Вона вирішила, що квіти вже танцюють, але довго не наважувалася встати з ліжка. Але ось Іда не витримала і навшпиньки підкралася до дверей.

У кімнаті в два ряди стояли гіацинти та тюльпани. Вони танцювали один з одним, кружляючи парами. А на фортепіано грала лілія.
Раптом крокус заскочив на стіл із іграшками і відкинув бильце лялькового ліжка. Хворі квіти одразу ж схопилися, зістрибнули на підлогу і почали танцювати.
До квітів приєдналася масляна верба, прикрашена паперовими квітами. Вона єдина вміла танцювати мазурку.

Маленька воскова лялька на вербі раптом зморщилася і сказала голосом радника, що не треба забивати голову дитині, але квіти вдарили її, і вона замовкла.

Зі ящика виглянула лялька Софі і побажала приєднатися до квітів, що танцюють. Вона спритно спустилася з ящика і сказала хворим квітам, що поступається їм своїм ліжком. Ті подякували Софі, але сказали, що вранці вони помруть, і попросили передати Іді прохання поховати їх у саду. Це був їх останній бал. Але вони не сумують, адже влітку вони виростуть знову.

А до кімнати увійшли ще квіти – троянди, маки, півонії, дзвіночки та багато інших. І Іда не могла зрозуміти, звідки вони з’явилися. Усі квіти почали танцювати та грати.

Вранці Іда насамперед подивилася на хворі квіти в ліжечку. Вони зовсім зав’яли, і дівчинка суворо запитала Софі, що сидить поруч, чи пам’ятає вона, що повинна передати прохання квітів. Але Софі мовчала.
Тоді Іда покликала своїх двоюрідних братів і разом вони поховали квіти в саду. А кузени випустили з арбалетів стріли, давши салют над могилою квітів.

Головні герої казки:
  • Іда – добра маленька дівчинка, яка любить квіти.
  • Студент – добрий романтик та фантазер.
  • Нудний радник – педант та зануда.
  • Софі – лялька. Чуйна і добра.

План казки “Квіти маленької Іди”

1 Квіти в’януть
2 Розповідь про бал у королівському палаці
3 Старий-доглядач
4 Квіти у ботанічному саду
5 Метелики та квіти
6 Нудний радник
7 Ліжко Софі
8 Тиха музика
9 Танці квітів
10 Прохання хворих квітів
11 Похорон в саду

Чому вчить казка “Квіти маленької Іди”? Казка вчить любити природу, захоплюватися красою квітів. Вчить вірити в казкові історії та чудеса, вчить розвивати фантазію та уяву. Вчить доброті та чуйності.

Оцініть статтю
Додати коментар