Людвіг ван Бетховен біографія українською коротка відомого німецького композитора, піаніста і диригента розповість про його життя та творчість. Цікаві факти про Бетховена розкриють невідомі відомості про геніальну людину.
Людвіг ван Бетховен біографія скорочено
Ранні роки
Людвіг ван Бетховен народився в 1770 році в Бонні 16 грудня, хрещений 17 грудня 1770 в Бонні, в католицькій церкві Святого Ремигия. Батько композитора (був співаком, тенором) хотів зробити із сина другого Моцарта і став навчати грі на клавесині та скрипці, органі.
Вперше серйозно займатися з Людвігом став композитор Нефе. Уже в 12 років Бетховен отримав першу роботу музичної спрямованості – помічник органіста при дворі. Бетховен вивчав італійську та французьку, намагався складати музику.
Початок творчого шляху
Після смерті матері в 1787 році він взяв на себе матеріальні обов’язки сім’ї. Людвіг Бетховен став грати в оркестрі, слухати університетські лекції. Випадково зіткнувшись в Бонні з Гайдном, Бетховен вирішує брати в нього уроки. Для цього він переїжджає до Відня. Після деяких спроб Гайдн направляє Бетховена на заняття до Альбрехтсбергер.
Зрештою Бетховен сам вибрав собі наставника -Антона Сальєрі.
Уже в перші роки життя у Відні Бетховен завоював славу піаніста-віртуоза. Його гра вразила слухачів.
Розквіт музичної кар’єри
Твори Бетховена почали широко видаватися і користуватися успіхом. За перші десять років, проведених у Відні, було написано двадцять сонат для фортепіано і три фортепіанні концерти, вісім сонат для скрипки, квартети та інші камерні твори, ораторія «Христос на Оливній горі», балет «Творіння Прометея», Перша і Друга симфонії.
У 1796 році Бетховен починає втрачати слух. У нього розвивається тиннитус – запалення внутрішнього вуха, що приводить до дзвону у вухах. За порадою лікарів він надовго усамітнюється в маленькому містечку Хайлігенштадт. Однак спокій і тиша не поліпшують його самопочуття. Бетховен починає розуміти, що глухота невиліковна, для нього це велика трагедія.
Там він працює над Третьою – Героїчною симфонією. Повна глухота відокремлює Людвіга від зовнішнього світу. Однак навіть ця подія не може змусити його припинити писати. На думку критиків, Третя симфонія Бетховена повністю розкриває його найбільший талант. Опера «Фіделіо» ставиться у Відні, Празі, Берліні.
Останні роки
У 1802-1812 роках Бетховен писав сонати з особливим бажанням і завзяттям. Тоді були створені цілі серії творів для фортепіано, віолончелі, знаменита Дев’ята симфонія, Урочиста меса.
Після 1812 творча активність композитора на час падає. Однак через три роки він починає працювати з колишньою енергією. У цей час створені фортепіанні сонати з 28-ї по останню, 32-ту, дві сонати для віолончелі, квартети, вокальний цикл «До далекої коханої». Багато часу приділяється і обробкам народних пісень. dovidka.biz.ua Поряд з шотландськими, ірландськими, уельськими, є і російські. Але головними творами останніх років стали два найбільш монументальних твори Бетховена – «Урочиста меса» і Симфонія № 9 з хором.
Дев’ята симфонія була виконана в 1824 році. Публіка влаштувала композитору овації. Відомо, що Бетховен стояв спиною до залу і нічого не чув, тоді одна зі співачок взяла його за руку і повернула обличчям до слухачів.
Однак сильні переживання за свого племінника, якого Бетховен узяв на виховання, швидко зістарили композитора. Племінника цікавило не навчання, а гра в карти, він був у боргах, намагався вчинити самогубство. У композитора розвивається важке захворювання печінки.
Бетховен помер 26 березня 1827. Понад двадцять тисяч чоловік йшли за його труною. Під час похорону була виконана улюблена заупокійна меса Бетховена Реквієм до-мінор Луїджі Керубіні.
Багато творів Людвіга ван Бетховена стали класикою не тільки для дорослого слухача, а й для дітей.
Великому композитору встановлено близько ста пам’ятників по всьому світу.
ВЫ ВСЕ странные!
Це ви дивний!
Це багато
Напиши менше, з урахуванням усієї важливої інформації