Максиміліан Робесп’єр біографія та цікаві факти

Держава

Максиміліан Робесп’єр біографія коротко розповість Вам багато корисної інформації про організатора якобінського терору і одного з лідерів Великої французької революції і скласти історичний портрет Максиміліана Робесп’єра. Історичний портрет діяча французької революції

Максиміліан Робесп’єр коротка біографія

Максиміліан Робесп’єр народився 1758 році в маленькому містечку Аррас в родині адвоката. Коли хлопчикові виповнилося 6 років, померла його мати. Незабаром Максиміліана кинув і батько, виїхавши з Франції. Він залишив дітей на виховання їх дідусеві по материнській лінії.

У 1765 році Робесп’єр навчався в коледжі Арраса. По його закінченню Максиміліан до 1781 року займався вивченням права в паризькому коледжі Людовика Великого. Так, юнак вирішив піти по стопах батька, для себе вибравши шлях юриста. Після навчання він повернувся в Аррас і почав працювати адвокатом. У 1789 році пройшли вибори в Генеральні штати у Франції, в ході яких за нього, як за депутата третього стану, проголосувало багато людей. Він відстоював крайні ліві позиції у першу чергу в Генеральних штатах, а потім Національних зборах.

Максиміліан Робесп’єр був прихильником ідей Руссо, в той час як більша частина членів Зборів дотримувалися ліберальних поглядів. Він постійно критикував реформи, які вони проводили. З цією критикою і своїми ідеями Робесп’єр виступав в Якобінському клубі. Незабаром він став головним лідером клубу. Його виступи відрізнялися демократичною риторикою і відвертою демагогією. Він став дуже відомою особою і отримав прізвисько Непідкупний.

У 1791 році Національні збори розпустили, і Робесп’єр зайняв посаду громадського обвинувача в паризькому кримінальному суді. З грудня 1791 року по квітень 1782 року політичний діяч бере участь в дискусії якобінського клубу з прихильниками «експорту» революції.

Максиміліан закликає до боротьби з ворогами свободи, діючими проти країни. Свої погляди про поглиблення революції друкує в тижневику «Захисник конституції» до літа 1792 року. В період Великої французької революції він був найпомітнішим її учасником. Після заколоту, що стався 10 серпня 1792, Робесп’єра обрали членом Комуни Парижа. У вересні його вибирають в Конвент. Максиміліан Робесп’єр очолював його ліве крило разом з Дантоном і Маратомі. Вони починають вести запеклу боротьбу проти жирондистів.

3 грудня 1792 року його виступає за страту короля Людовика XVI без суду, а 21 січня правителя відправили на ешафот. В час 31 травня-2 червня 1793 відбулося повстання в ході якого жирондисти були відсторонені від роботи в Конвенті. Робесп’єр увійшов в так званий Комітет громадського порятунку. За допомогою соратників – в першу чергу це Кутономон і Сен-Жюстомі – він визначає генеральну загальнополітичну лінію революції. Важливою стає тема зради. Максиміліан Робесп’єр в лютому 1794 року вимовляє програмну промову, в якій проголосив кінцеву мету революції – будівництво нового суспільства. Воно базувалося на республіканській моралі і релігії, спроектованій самою державою. Навесні політичний діяч виступає за страту еберістів і дантоністів. 10 червня 1794 року введено закон, який встановлював вищу міру покарання за протидію республіканській моралі. Так почався великий терор, який торкнувся всіх соціальних верств. Врешті-решт він підірвав популярність Максиміліана Робесп’єра в суспільстві. Його диктаторські замашки налаштували депутатів Конвенту проти нього. 27 липня Робесп’єра з супутниками віддали під суд, де їх було оголошено поза законом. На наступний день їх стратили на гільйотині.

Максиміліан Робесп’єр цікаві факти

У дитинстві він любив приручати голубів і горобців, які зліталися на зерно пивоварні, якою володів його дід по материнській лінії.

Під час навчання він спочатку всерйоз захопився античністю, робив талановиті переклади з латині і навіть отримав прізвисько Римлянин. Весь цей час Робесп’єр жив дуже бідно. Стипендії ледь вистачало щоб зводити кінці з кінцями.

Максиміліан був найкращим учнем ліцею, він у 17 років читав королю Людовику XVI і його дружині Марії-Антуанетті вітальний вірш. Королівському подружжю і в голову не могло прийти, що милий хлопець, який читає їм вірші, менш ніж через 20 років доб’ється їх страти на ешафоті. У той час у нього навіть не було грошей, щоб купити пристойний одяг для виступу перед королівським подружжям. На пошиття костюма для кращого учня гроші спеціально виділила дирекція ліцею.

Він належав до третього стану. Але Робесп’єр, як і його дід з батьком, підписувалися скрізь «де Робесп’єр», вказуючи на приналежність до дворян.

Сестра Максиміліана, Шарлота де Робесп’єр, була затятою противницею ідей братів і отримувала від Директорії пенсію в розмірі 6000 франків.

Коли його заарештували, він намагався вбити себе з пістолета. Однак діяч тільки розтрощив щелепу. Після його стратили.

Максиміліан Робесп’єр був страчений на гільйотині без суду і слідства. Слідом за ним на гільйотину були відправлені близько 80 представників Комуни Парижа, які підтримували якобінців.

Місце поховання Максиміліана Робесп’єра не відоме.

Максимилиан Робесп’єр історичний портрет може бути доповнений через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар