“Маруся Богуславка” скачати текст народної думи Марусі Чурай. Повна назва твору – “Дума про Марусю Богуславку”.
“Маруся Богуславка” аудіокнига повністю
“Маруся Богуславка” скачати
“Маруся Богуславка” скачать fb2, pdf, epub. Завантажуйте книгу повністю і безкоштовно (щоб скачати, обирай і натискай на іконку потрібного формату):
*розшифрування, щоб зрозуміти який формат Вам підходить:
FB2 – легка структурована книга, ідеально для читання з мобільного;
EPUB – підходить для більшості рідерів, структурована книга;
PDF – відкривається будь-де, зручно для друку.
Аналіз народної думи “Маруся Богуславка” допоможе у підготовці до уроку.
Враження від твору “Маруся Богуславка”
В народній думі «Маруся Богуславка» оспівується патріотичний подвиг української дівчини-невільниці. «Дівка-бранка Маруся, попівна Богуславка» приходить до темниці, в якій уже тридцять літ сидять козаки, щоб їх звільнити. Після свого звільнення козаки-невільники повертаються додому «на ясні зорі, на тихі води, у край веселий».
У думі Маруся зображена тільки в одному епізоді — звільнення бранців з неволі і прощання з ними. Дівчина вже давно пробула в полоні і не може порвати з новим життям, яке у неї склалося. Маруся просить бранців передати батькам, щоб вони не збирали грошей для її викупу, бо вона вже додому не повернеться:
«Бо я вже потурчилась, побусурменилась Для розкоші турецької, Для лакомства нещасного!»
Образ Марусі Богуславки — це художній вимисел, але він спирається на дійсні факти. Літописи та усні перекази зафіксували чимало випадків, коли українські дівчата-полонянки ставали дружинами турецьких вельмож та султанів. Окремі з них, ризикуючи своїм життям, йшли на подвиги в ім’я своєї батьківщини та людей зі своєї землі, що потребували допомоги.