Майя Плісецька біографія скорочено на українській мові артистки балету, яка вважається однією з найбільших балерин XX століття.
Майя Плісецька коротка біографія
Майя Плісецька народилася в Москві 20 листопада 1925 року в єврейській родині з численними відомими і талановитими родичами. Була старшою з трьох дітей.
З 1932 по 1936 роки жила на Шпіцбергені, де її батько спочатку працював першим керівником «Арктікугля», а згодом – і генеральним консулом СРСР.
У 1937 році був заарештований тато Майї за підозрою в зраді Батьківщині. Більше Майя ніколи не бачила батька, його розстріляли. Матір Плісецької Рахіль була заарештована на початку березня 1938 року разом з грудним сином вислана в Казахстан, в Акмолинський табір дружин зрадників Батьківщини (повернулася в Москву навесні 1941 року). Щоб дівчинка не була віддана в дитячий будинок для дітей зрадників Батьківщини, Майю удочерила її тітка по материнській лінії, балерина, солістка Великого театру
З вересня 1941 року по вересень 1942 року Майя з сім’єю перебувала в евакуації в Свердловську. У місті не було можливості для постійних занять балетом, однак перший виступ з номером «Вмираючий лебідь» відбувся саме тут.
У 1943 році, після закінчення Московського хореографічного училища (педагоги Е. П. Гердт і М. М. Леонтьєва), Майя Плісецька була прийнята в трупу Большого театру.
Перше глядацьке визнання прийшло до неї після балету «Шопеніана», де вона танцювала мазурку. Її стрибок і приземлення на сцену підривали зал зливою оплесків.
Незабаром перейшла на сольні партії і утвердилася в статусі прима-балерини.
У 1958 році вийшла заміж за композитора Родіона Щедріна, з яким прожила щасливо все життя.
Після розпаду СРСР жила переважно в Мюнхені (Німеччина), час від часу разом з чоловіком приїжджала в Москву або Санкт-Петербург, також їздила до Литви, де у неї була дача недалеко від Тракайського замку.
Майя Михайлівна Плісецька померла 2 травня 2015 року в Мюнхені на 90-му році життя від обширного інфаркту міокарда.
Найвідоміші партії великої балерини: Одетта – Оділлія в балеті «Лебедине озеро», Аврора в «Сплячої красуні» (1961), Господиня Мідної гори в «Кам’яній квітці», Раймонда в однойменному балеті Олександра Глазунова. Спеціально для прими знаменитий кубинський балетмейстер Альберто Алонсо поставив балет «Кармен-сюїта». Крім цього, Плісецька співпрацювала і з іншими видатними хореографами.