Нестор Літописець біографія

Мистецтво

Нестор Літописець (* близько 1056, Київ — † близько 1114, Київ) — преподобний, київський літописець та письменник-агіограф. Автор Повісті врем’яних літ. Помер і похований у Києво-Печерському монастирі.

Нестор Літописець біографія

Біографія Нестора Літописця майже не відома, відомостей дуже мало. Його життя вперше з’являється у виданні патерика 1661 р.

Народився не раніше, ніж 1056. Після смерті Феодосія у 1073 прийшов до Печерського монастиря, ігуменом якого був Стефан, що прийняв Нестора, постриг його й вивів на диякона. Він належав до молодшого покоління монастирської братії.

При урочистому відкритті мощей Феодосія 1091 був однією з головних дієвих осіб.

Нестор — один із найавторитетніших печерських старців свого часу. В «Іконописному подлиннику» його зовнішність описано так:

«Сивий, борода на зразок Богослова — не роздвоїлась. На плечах — клобук, у правій руці — перо, а в лівій — книга і чотки…». За антропологічними ознаками святий мав зріст 163–164 см, належав до жителів Подніпров’я.

Присвятив своє життя релігійній справі: до кінця своїх днів був ченцем Києво-Печерської лаври.

Помер святий літописець, як уважають дослідники його творів, у 1113–1115 рр., коли мав, на думку антропологів, близько 60–65 рр.
Час канонізації прп. Нестора невідомий, проте є підстави вва- жати, що його ім’я вписане в зірку, як і імена інших святих, було в центральному нефі Великої церкви Києво-Печерської було лаври з ХV ст.

Твори Нестора Літописця

Оцініть статтю
Додати коментар