Михайло Матусовський біографія та цікаві факти

Композитори

Михайло Матусовський біографія і цікаві факти з життя радянського поета-пісняра викладені в цій статті.

Матусовський Михайло Львович біографія коротко

Майбутній поет народився в 1915 році в місті Луганськ. Перший вірш написав у 12 років.

Здобувши середню освіту, він вступає в будівельний технікум, після закінчення якого працює на заводі. Але в глибині душі Михайло відчуває, що трудові досягнення аж ніяк не для нього. Його більше хвилюють вірші, які він писав і публікував в місцевих виданнях.

Одного разу на завод, де працював Михайло Матусовський, з концертом приїхали Євген Долматовський і Ярослав Смеляков. Він показав поетам свій зошит із віршами. Прочитавши їх, вони порекомендували Матусовському вступати до Літературного інституту.

Матусовський в 1935 році вступає до Літературного інституту ім. Горького на факультет філології. Навчався він із задоволенням, знайшов нове життя і друзів. У 1939 році Михайла Львовича взяли в члени письменницького Союзу СРСР.

Під час Великої Вітчизняної війни він працює на посаді кореспондента фронтових газет, в яких друкувалися його частівки, вірші і фейлетони.

Після війни відомий вже поет плідно працює з такими композиторами як, Олександра Пахмутова, Веніамін Баснер, Володимир Шаїнський, Тихон Хренніков. Його тексти з музичним супроводом звучали в радянських кінострічках.

Михайло Львович Матусовський помер в 1990 році.

Відомі пісні Матусовського – «Підмосковні вечори», «Березовий сік», «Московські вікна», «На безіменній висоті» і «Старий клен».

Михайло Матусовський цікаві факти

У Матусовського був дуже поганий зір. Одного разу він впритул підійшов до німців. Вони поранили його в ногу і залишили лежати на нічийній смузі. Його не могли ніяк витягнути. Один санітар зробив спробу доповзти до пораненого, але його вбили. Другому санітарові вдалося витягнути пораненого. На згадку про події він написав вірш «Пам’яті санітара».

Був одружений з Євгенією Матусовською. У пари в 1945 році народилася дочка Олена з вродженим пороком серця. Але дівчинка росла дуже талановитою дитиною. Пізніше вона стала американським фахівцем з живопису. У віці 32 років вона померла від раку легенів. Поет важко переживав втрату дочки. Вони з дружиною всиновили її дитину Гошу.

Пісенник обожнював цирк і квасолевий суп

Додому Михайло Львович постійно приходив навантажений книжками. Він міг витратити всі сімейні гроші на літературу.

Величезну популярність Михайлу Матусовському принесла пісня «Підмосковні вечори», яка прозвучала в 1957 році в документальному фільмі «До дня Спартакіади».

Оцініть статтю
Додати коментар