Твір на тему “Мої враження від вірша “Фуга смерті” допоможе написати відгук про те сподобався цей твір Пауля Целана.
Мої враження від вірша “Фуга смерті”
У житті людства часом відбуваються події, які стосуються окремої нації. У 1933-1945 роках єврейський народ пережив Катастрофу – Голокост. Це загибель значної частини єврейського населення Європи (понад 60 млн.) під час систематичного переслідування і знищення його нацистами та їхніми підручними в Німеччині та на окупованих нею територіях протягом 1933-1945 рр.
Поезія Пауля Целана “Фуга смерті” – один із найвідоміших творів про Голокост, що вражає виразністю своїх образів та правдивим описом страшної трагедії.
Вірш П. Целана “Фуга смерті” відображає почуття, в’язнів фашистського концтабору. Цей твір і написаний від їх імені. Перед нами постають реалії табірного життя, масові страти репресованих, їх спалення у печах крематоріїв, німецькі вівчапки, що охороняли територію табору, комендант, який слідкував за роботою «фабрики смерті».
Коли я читав вірш, мою увагу привернуло те, що у поезії були відсутні розділові знаки та велика кількість метафор, образів, протиставлень. Кожен розділ починається з лейтмотиву «Чорне молоко світання», який символізує нестерпність та безвихідь Голокосту. Строфи про одного чоловіка, який живе в хаті, грає зі зміями і пише, розкривають безмежну трагічність та психологічний стан людини, зануреної в атмосферу насильства та загрози.
Автор протиставляє у цьому вірші“ нас” (приречених євреїв, єврейського народу і ”одного чоловіка” (фашистського начальника табору). Фінальні рядки вірша, де смерть описується як майстер із Німеччини з блакитними очима, залишають читача з враженням глибокого відчуття страху та безпорадності перед жорстокістю війни. Фрази “ми п’ємо і п’ємо”, “ми копаєм могилу в повітрі де лежати не буде тісно” показують безжалісність та масштабність трагедії. Це відчуття безкінечного круговороту страждань та знищення відтворюється через повторення фраз у вірші. Твір відображає жорстокість і безжальність нацистської системи, де життя людей ставало лише “матеріалом” для смерті.
Твір “Фуга смерті” став емблемою Другої світової війни. Він промовляє до нас через час, нагадуючи про те, наскільки важливо пам’ятати почуття відчаю та втрати, які переживали мільйони людей, щоб не повторити помилки та трагедії минулого.
Автор твору – KRASOL8
Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!