Михайло Ткач біографія та цікаві факти

михайло ткач біографія Письменники

Михайло Миколайович Ткач  біографія та цікаві факти з життя відомого українського поета, кінодраматурга, критика та лауреата національної премії ім. Т. Г. Шевченка, коротко розкажуть про його життя та творчість.

Михайло Ткач біографія

Михайло Миколайович Ткач з’явився на світ 26 листопада 1932 року в селі Лукачани Чернівецької області в звичайній селянській родині. Після закінчення семирічної школи в 1947 році батьки Михайла вирішили, що син має піти вчитись на фельдшера. Диплом фельдшера він отримав після закінчення Чернівецького медучилища. В 1951 році Ткач поступив до медичного інституту, де його залучили до написання стінної газети. Він настільки поринув у свої думки, що почав писати вірші. Свою першу п’єсу Михайло Миколайович написав сидячи на печі. Його стало все більше тягнути до літератури. Але перейти до літературного університету він не наважився щоб не йти наперекір волі батьків. Тому Ткач займався літературною самоосвітою.

В 1956 році Михайло Миколайович отримав диплом лікаря, видав вже дві збірки віршів та його прияли до Спілки письменників. Батьки змирились з бажанням сина займатись літературою і Ткач очолив літературне об’єднання та зайняв посаду журналіста Чернівецької газети.

В 1959 – 1961 роках закінчив Вищі літературні курси при Літературному інституті в Москві. Після переїзду в Київ працював на кіностудії ім. Довженка. В 1973 році був нагороджений премією ім. Тараса Шевченка за сценарій документального фільму.  Михайло Миколайович був головою земляцтва буковинців у Києві «Буковина» та неодноразово обирався віце-президентом Українсько-Румунського товариства дружби.

Помер 4 квітня 2007 року від пухлини головного мозку.

Збірки поета: Йдемо до верховини (1965), На перевалі (1957), Житній вінок (1961), На смерекових вітрах (1965), Пристрасть (1968), Повернення (1974), Поворот землі (1976), Серед літа та Пісні (1977), Крок за обрій, Небо твоїх очей (1982).

Пісні: Якщо любиш — кохай, Зоряна ніч, Ясени, Марічка, Сніг на зеленому листі, На щастя, на долю, Диво-сторона, Коли нема того, що любиш, Небеса очей твоїх.

Михайло Ткач: цікаві факти

  • Перший клас закінчив у Румунській школі, бо тоді село Лукачани було під окупаційним крилом Румунії, з найвищими оцінками за десятибальною шкалою.
  • Під час голодомору батьки віддали сина до Чернівців в інтернат для дітей залізничників. То було вірне рішення, бо голод вже запустив свої пазурі в хліборобські краї.
  • Коли Ткач навчався в медичному інституті, то на одній із лекцій доцент кафедри марксизму-ленінізму у присутності двох сотень студентів морально відлупцював Михайла за те, що він читав молодого Тичину та поета Єсеніна.
  • З дитинства був дуже хворобливим. Одного разу йому навіть пошили на смерть сорочечку.
  • Вперше одружився в 20 років і в шлюбі народилось двоє синів. Коли навчався в Москві, то познайомився з другою майбутньою дружиною – лікарем-окулістом Людмилою. В них також народилось дві доньки – Марічка (доцент Київського інституту культури) та Леся (французький філософ, живе в Москві). Син Сергій від першого шлюбу є професором кафедри терапії Київського медичного університету.
Оцініть статтю
Додати коментар