Милорад Павич “Скляний равлик” аудіокнига (скорочено)

Скляний равлик аудіокнига Зарубіжна класика

Милорад Павич “Скляний равлик” аудіокнига скорочено українською слухати варто, щоб дізнатися про незвичайне знайомство двох людей, про те чи зможуть вони бути разом та про те, як закінчується оповідання “Скляний равлик”.

“Скляний равлик” скорочено аудіокнига

Оповідання М.Павича “Скляний равлик” слухати скорочено можна у відео, яке доповнюють картинки, ілюстрації до твору, які допомагають краще запам’ятати зміст.

“Скляний равлик” короткий зміст

Оповідання “Скляний равлик” має цікавий та незвичний сюжет. Воно розповідає про кілька днів із життя різних людей, з різних точок зору. Та найцікавішим є те, що твір має два різних фінали і читач сам може вирішити, яким він буде.

Твір має різні розділи і читати їх можна у будь-якому порядку.

Перше перехрестя
Панна Хатчепсут

Вранці панна Хатчепсут відчула самотність і вирішила покращити собі настрій. Робила це вона досить незвично – для цього їй потрібно було щось у когось вкрасти і щось комусь підкинути.

Біля газетного кіоску вона поцупила із кишені чоловіка дорогу запальничку, а в метро підкинула йому своє дзеркальце якійсь пані. Після цього вона прийшла на роботу у магазин жіночої білизни. Там вона працювала у другу зміну. Поки не було покупців жінка розглядала запальничку. На ній був напис “Якщо мною тричі поспіль креснеш, твоє бажання здійсниться”.

Невдовзі у магазин зайшов чоловік, схожий на того, у якого вона поцупила запальничку. Він попросив продавчиню пані Хатчепсут  приміряти нічну сорочку четвертого розміру. Купити він її хотів для дружини. Побачивши як виглядає у ній продавчиня, чоловік відмовився від покупки.

До того, як чоловік пішов, панна Хатчепсут встигла підкинути йому в кишеню запальничку. У нього ж вона вкрала маленький пакунок, у якому була декоративна свічка у вигляді скляного равлика.

Пан Давид Сенмут, архітектор

У цей же день, колишня дружина архітектора Давида Сенмута залишила йому на столі подарунок — декоративну свічку у вигляді скляного равлика. Але замість піску вона насипала туди порох-вибухівку.

Пан Давид Сенмут, прийшовши до квартири у якій колись мешкав, надзвичайно вподобав цього равлика і забрав його з собою. Потім він завітав у крамницю спідньої білизни і вирішив поцупити нічну сорочку. Поки продавчиня діставала сорочку четвертого розміру з верхньої полиці, він не встиг вкрасти сорочку третього розміру з прилавку. Чоловік навмисне попросив продавчиню поміряти сорочку, щоб вона не помітила крадіжку. Коли продавчиня вийшла до нього в сорочці, він відмовився її купувати.

Після успішної крадіжки Давид Сенмут знайшов у собі в кишені запальничку з написом “Якщо мною тричі поспіль креснеш, твоє бажання здійсниться”. Він не міг зрозуміти, звідки вона у нього взялась і у кого він її міг вкрасти.

Центральна клавіша
Дочка, яка могла зватися Ніферуре

Наступного дня Давид Сенмут пішов до крамниці спідньої білизни і повернув продавчині сорочку під виглядом подарунку. Панна Хатчепсут запитала його, що він робить у Різдвяний вечір і запрошувала святкувати разом.

Давид Сенмут запитав чи мала жінка колись давно дочку? Жінка відповіла, що може, й мала. Та зараз не має.

Друге перехрестя

Автор пропонує читачеві обрати кінцівку історії самому: прочитати або розділ “Декоративна свічка” (сумний кінець), або “Запальничка” (щасливий кінець).

Декоративна свічка

Увечері панна Хатчепсут готувалася до візиту пана Давида Сенмута. Вона приготувала йому подарунок — декоративну свічку у вигляді скляного равлика, але сріблястий пісок всередині замінила блакитним ароматним порошком для ванни. Давид Сенмут також приготував подарунок — запальничку, яку знайшов у кишені. Обоє здивувались подарункам.

Пан Сенмут креснув запальничкою і запалив свічку. Та панна Хатчепсут попросила креснути тричі. Після цього стався сильний вибух, який розтрощив помешкання і їх обох. Лишились тільки імена, їх можна знайти у будь-якому підручнику з історії Єгипту (XVIII династія)”.

Запальничка

Давид Сенмут на Різдво збирався до панни Хатчепсут. Він вирішив подарувати їй запальничку. Вона ж йому подарувала декоративну свічку у вигляді скляного равлика. Звісно такі подарунки здивували їх обох. Давид Сенмут запалив свічку, але панна Хатчепсут попросили його креснути запальничкою тричі.  Вдруге запальничка спрацювала добре, а втретє дала осічку. Давид Сенмут сказав, що все це дарма — вона все одно не виконає його бажання.  Тоді панна Хатчепсут сказала, що виконає і палко його поцілувала.

Вони не бачили, що на підлозі лежала інструкція до запальнички: УВАГА! НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ! Тримати подалі від вогню. Це не проста запальничка. Це зброя особливого призначення. Динамітний набій у ній активується після третього послідовного загоряння приладу”.

Милорад Павич "Скляний равлик" тести з відповідями
Тести до твору "Скляний равлик" допоможуть перевірити ваші знання твору Милорада Павича.
Оцініть статтю
Додати коментар