Національний парк Серенгеті цікаві факти

слон інформація Цікаві факти з географії

Цікава інформація про парк Серенгеті розкаже багато нового про цей природний заповідник Африки.

Національний парк Серенгеті цікаві факти

Національний парк Серенгеті – один з найвідоміших і старих національних парків не тільки в Африці, а й в усьому світі. Він був заснований в Танзанії в 1951 році, коли ця країна була ще колонією Великобританії.

Територія парку займає близько 14% території країни.

Екосистема національного парку Серенгеті є найстарішою на планеті. Він може похвалитися різноманітністю флори і фауни, недоступною більше ніде в світі.

Площа парку Серенгеті – 14 763 км². Приблизно така ж площі європейської країни Чорногорії (14 026 км2)

У цьому величезному національному парку Танзанії мешкає близько 3 мільйонів великих тварин і 500 різновидів птахів, кількість яких не піддається підрахунку!

Цей заповідник вважають найкращим місцем планети, де можна спостерігати за життям жирафів, левів, гепардів, буйволів, слонів, жирафів, бегемотів, носорогів, гієн, шакалів, диких собак, приматів і нільських крокодилів.

Найцікавіше явище, яке можна побачити в Серенгеті – міграція антилоп гну і зебр! Щороку більше мільйона антилоп і 250 тисяч зебр двічі мігрують з півночі на південь і назад слідом за сезонами дощів, долаючи 3000 км шляху.

За підрахунками вчених, всій цій гігантській біомасі потрібно 4000 тонн трави кожен день. В дорозі близько 250 000 антилоп гну гинуть під час подорожі, але й народжується приблизно чверть мільйона дитинчат.

Щорічно парк відвідують більше 90 000 чоловік з усього світу. До цього числа не входять місцеві жителі, які відвідують парк.

Через своє біологічне різноманіття та екологічну значимість парк був включений Організацією Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури в список об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Національний парк Серенгеті в цифрах

  • Більше 3000 левів живуть в екосистемі цього національного парку.
  • Африканський леопард в парку також широко поширений, їх налічують близько 1000.
  • Кількість африканських слонів також успішно відновився. Більше 5000 слонів мешкає на території парку.
  • У цьому парку зустрічаються навіть рідкісні східні чорні носороги. В даний час в парку залишився тільки 31 носоріг, їх кількість не збільшується через браконьєрство.
  • Кількість Африканських буйволів становить 53 000 в парку.

Також в парку мешкають приблизно: 225 гепардів, 3500 плямистих гієн, два види шакалів, африканський золотий вовк, медовий борсук, смугаста гієна, сервал, сім видів мангустів, два види видр і східно-африканська дика собака в кількості 300 особин, яка нещодавно була знову відновлена ( місцево вимерла з 1991 року).

Оцініть статтю
Додати коментар