Які найбільші родовища України Ви дізнаєтесь з цієї статті.
Найбільші родовища України
* Найбільше родовище нафти в Україні станом на 2016 рік – це не так давно знайдене родовище у Волинській області, Маневицькому районі. Вчені стверджують, що це найбільше родовище нафти у світі! (а до цього цей статус був закріплений за родовищем в місті Абу-Дабі). Нафтові залягання дозволять розвиватися Україні у зовсім новому руслі, ставши поруч з такими провідними країнами світу як США, Японія чи Норвегія. Дані геологічної розвідки такі – на 1 м2 площі знайденого родовища залягає до 97 тис. т. нафти на глибині 400 – 3800м.
Найбільшими діючими родовищами нафти є Леляківське, Гнідницівське, Долиньке, Бориславське та Глинсько-Розбищівське. Також слід відзначити Карпатську нафтову область та Причорноморсько-Кримську, Дніпровсько – Донецьку нафтогазоносні області.
* Найбільші родовища газу в Україні залягають у таких нафтогазоносних регіонах як – Південний, Східний та Західний. Відомо 289 родовищ газу та 151 родовище конденсату. Серед найбільших родовищ газу відзначають – Єфремівське, Шебелинське, Західно-Хрестищинське, Голицинське, Штормове, Фонтанівське. Але найбільш перспективним та об’ємним за покладами газу вважається Сахалінське родовище в Харківській області. Воно було відкрите в далекому 1981 році і кожного року тут добувають близько 15 млрд. м3 газу та 1,7 млн. т. конденсату.
* Україна займає перше місце в Європі за запасами з земній корі урану і його ресурсів. Всього нараховується 17 родовищ, більшість з яких зосереджені в Кіровоградській області, менше в Миколаївській та Дніпропетровській областях. Найбільше родовище урану на Україні та в Європі знаходиться в Кіровоградській (Кропивницькій) області . Наразі шахта по видобутку урану працює лише на 20%, але вона може забезпечити державу цією рідкісною копалиною на всі 100%.
* Найбільше родовище каолінів в Україні знаходиться у Вінницькій області – родовище знаходиться під Глухівецьким гірничо-збагачувальним каоліновим комбінатом. На другому місці – Великогадоминецьке родовище в Житомирській області. І на третьому місці – Просянівське родовище каоліну. Загалом серед країн СНД, в нашій державі зосереджено 70% запасів каоліну. За кількісними залежами цієї копалини Україна може сміливо змагатися з такими країнами як Китай, Америка та Англія. При чому по якості українських каолін значно кращих від закордонного.
Що таке родовище?
Родовище – це накопичення на певній площі в ділянці земної кори мінеральних речовин, які утворились під прямим впливом геологічних процесів, та які в кількісному і якісному відношеннях задовольняють вимоги промисловості. В нашій державі всього розвідано близько 90 видів корисних копалин майже у 8 тисяч родовищ.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися про найбільші родовища України.