Найтвердіший метал
Багато хто з нас навіть не уявляє який метал найтвердіший.
Сталь, хоч і міцний, але не чистий метал, її отримують шляхом сплаву заліза з вуглецем і деякими іншими металами-добавками. І при необхідності сталь піддають обробці, щоб змінити її властивості.
Титан – самий твердий і міцний метал у світі.
Механічна міцність титану в два рази вище міцності заліза
Приміром, літак на висоті в 20 кілометрів розвиває швидкість в три рази вище, ніж швидкість звуку. І температура його корпусу при цьому близько 300 градусів за Цельсієм
Навантаження такі витримує тільки титановий сплав.
- Одними із самих твердих металів, так само, є осмій і іридій.
- Ще один з твердих з найчистіших металів на планеті – хром.
Відомості про титан
Титан відкрили німецькі та англійські хіміки Грегор і Клапрот незалежно один від одного з різницею в шість років. Сталося це наприкінці 18-го століття. Речовина тут же зайняла місце в періодичній системі Менделєєва. Через три десятиріччя був отриманий перший зразок металевого титану. І досить довго метал не використовували через його крихкість. Рівно до 1925 року – саме тоді, після ряду дослідів, іодідним методом був отриманий чистий титан. Відкриття стало справжнім проривом.
Титан виявився технологічним, на нього тут же звернули увагу конструктори та інженери. І зараз метал з руди отримують, в основному, магнієтермічним способом, який запропонували в 1940 році. Титан – найтвердіший використовуваний метал якщо торкнутись фізичних властивостей титану, то можна відзначити його високу питому міцність, міцності при високих температурах, маленьку щільність і корозійну стійкість. Механічна міцність титану в два рази вище міцності заліза і в шість – алюмінію. При високих температурах, де легкі сплави вже не працюють (на основі магнію і алюмінію), на допомогу приходять титанові сплави. Приміром, літак на висоті в 20 кілометрів розвиває швидкість в три рази вище, ніж швидкість звуку. І температура його корпусу при цьому близько 300 градусів за Цельсієм.
Навантаження такі витримує тільки титановий сплав. За поширеністю в природі метал займає десяте місце. Титан добувають в ПАР, Росії, Китаї, Україні, Японії та Індії. І це далеко не повний перелік країн.