Андерсен “Оле-Лукойє” скорочено українською читати варто, щоб дізнатися цікаву історію про маленького доброго чарівника, завдяки якому діти можуть бачити чудові сновидіння.
Андерсен “Оле-Лукойє” скорочено
Оле Лукойє – казкар-чарівник, який приходить до дітей вечорами, щоб розповідати їм сни-казки. У нього є дві парасольки. Одна – різнобарвна з картинками. Її він показує хорошим дітям. Друга – проста і гладка. Її він показує тим, хто погано поводиться.
Сім днів поспіль він приходить до Яльмара – маленького хлопчика, показує йому різні чудеса і відправляє його в подорожі.
У понеділок маленький чарівник прикрасив кімнату хлопчика таким чином, що всі кімнатні квіти перетворилися на великі дерева, а сама кімната стала нагадувати альтанку. Несподівано Олі почув жалібні стогони – це страждали шкільні зошити Яльмара, в яких він зробив чимало помилок. Всю ніч чарівник виправляв їх, але на ранок «вони виглядали такими ж жалюгідними, як раніше».
У вівторок Оле Лукойе оживив меблі в кімнаті Яльмара, і на радостях вона почала жваво балакати. Потім маленький чарівник оживив картину із чудовим краєвидом і переніс туди хлопчика. Яльмар відправляється в подорож всередину картини. Він пливе в човні по річці та бачить різні чудеса на своєму шляху. Це принцеси-знайомі дівчинки та принци, які пригощають його солодощами, обсипають олов’яними солдатиками. В кінці подорожі він зустрічається зі своєю старою нянею, яка дуже любить його і присвячує йому пісню.
У середу хлопчик подорожує на кораблі, на який приземляється втомлений лелека, відбившись від зграї. Його садять у клітку з домашніми птахами, він розповідає їм про ті місця, в яких він побував. А вони насміхаються над ним. Яльмар відпускає птаха на свободу.
У четвер хлопчик був присутній на весіллі у мишей, що жили під підлогою комори. Для того щоб він зміг потрапити туди, Оле-Лукойє зменшує його і пропонує переодягнутися в костюм олов’яного солдатика. Мишка везе його в весільний зал в наперстку по коридору, обмазаному салом. Зал теж виявляється весь в салі. Гостей пригощали салом та святковою горошиною.
У п’ятницю чарівник розповідає хлопчикові про не надто хороших людей похилого віку, які намагаються затягнути його до себе, щоб почути його казки. Вони пропонують йому гроші, але Олі вони не потрібні. А потім Яльмар вирушив на весілля ляльок своєї сестри. Святкування було дуже гарним та вишуканим. Після недовгої наради молодята вирішили поїхати відпочивати на дачу.
У суботу Олі відмовляється розповідати казки, тому що йому ніколи. Він повинен підготуватися до свята-неділі. Для цього йому необхідно перевірити, чи карлики вичистили церковні дзвони, чи смілив вітер увесь пил з листя і трави, а також зняти з неба і перерахувати всі зірки. Портрет прадідуся на стіні обурюється ненауковим розповідям чарівника і той ображається і йде.
Неділя – найдивовижніший день. Чарівник показує хлопчикові свого брата, якого теж звуть Оле-Лукойє. Але люди його називають по-іншому – Смерть. Він розповідає про те, що його брат не такий вже і страшний, як його малюють на картинках, і він теж розповідає казки, але лише дві. Одну дивну для тих, хто добре себе вів, і одну страшну для тих, хто поводитися погано.
“Олє-Лукойє” аналіз
Автор – Андерсен
Рік написання – 1841
Жанр – казка
Головна думка казки “Оле-Лукойє” – щоб спати спокійно і бачити добрі сни, потрібно поводитися добре.
Головні герої:
- Оле Лукойє – маленький чарівник, який допомагав дітям заснути та бачити чудові сни.
- Яльмар – маленький хлопчик, якого Оле Лукойє відвідував протягом тижня.
План казки “Оле-Лукойє”
- Чарівник Оле-Лукойє
- Виправлення букв
- Чудовий світ у картині
- Принцеси та пряники
- На кораблі у морі
- Втомлений лелека
- Мишаче весілля
- Весілля ляльок
- Оле-Лукойє готується чистити зірки
- Брат Оле-Лукойє
- Страшна та чудова казка
Чому вчить казка “Оле-Лукойє”? Казка вчить добру та вірі в диво. Учить бути слухняними, любити батьків, старанно вчитися і нікого не ображати.