“Непохитний олов’яний солдатик” Аналіз казки

непохитний оловяний солдатик аналіз 5клас

“Непохитний олов’яний солдатик” аналіз казки Андерсена дозволить згадати її сюжет та хто головні герої, визначити головну думку та скласти план.

“Непохитний олов’яний солдатик” аналіз

АвторАндерсен Г-К.

Рік написання – 1838

Жанр: літературна казка

Головна думка – жити варто тільки заради любові.

“Непохитний олов’яний солдатик” головні герої

 • Стійкий олов’яний солдатик – головний герой казки, він мовчазний і мужній. Закохався у танцівницю
 • Танцівниця – гарна і легка.
 • Троль –  злий і ревнивий.
 • Хлопчаки – пустотливі і веселі.
 • Щур
 • Риба

Характеристика непохитного олов’яного солдатика

Непохитний олов’яний солдатик є втіленням мужності, стійкості та завзятості. Але йому не пощастило, на нього не вистачило олова, тому він змушений стояти на одній нозі. Але він стоїть на ній так само міцно, як інші на двох.

Риси характеру олов’яного солдатика – мужність та сила духу.  Він відправляється в небезпечне плавання на паперовому  човнику, вступає в поєдинок з великим нахабним щуром, не панікує, опинившись в животі величезної риби, і не втрачає мужньості в палаючій печі. Він гине у вогні разом зі своєю коханою – прекрасною танцівницею. Вогонь розплавляє його, але залишається неушкодженим його «маленьке олив’яне сердечко» – символ кохання, вірності і безстрашності.

Які найкращі людські якості втілено в образі непохитного олов’яного солдатика? Мужність, терпіння, непохитна воля.

Характеристика Балерини з казки “Олов’яний солдатик”

Чарівна танцівниця була наймилішою серед іграшок. Вона стояла на порозі палацу, і одну ногу підняла так високо, що солдатик не побачив її і вирішив, що красуня теж однонога, як і він.
Солдатик відчуває себе, напевно, негідним красуні, боїться з нею відразу знайомитися. Думає, що «вона зі знатних»  і тільки спостерігає за панянкою.

У кінці казки красуня гине разом із солдатиком. Але їх кохання не зникає безслідно. У попелі залишається символ любові – олов’яне серце.

План казки “Непохитний олов’яний солдатик”

 1. Набір солдатиків
 2. Одноногий солдатик
 3. Палац і танцівниця
 4. Ігри іграшок
 5. Підступи троля
 6. На вулиці
 7. У кораблі
 8. Щур під містками
 9. Корабель тоне
 10. У животі риби
 11. Порятунок
 12. Чудесне повернення
 13. Солдатик у вогні
 14. Смерть танцівниці

“Непохитний олов’яний солдатик” сюжет

непохитний оловяний солдатик короткий змістХлопчикові подарували набір солдатиків, один з яких був одноногим.
Солдатик закохався в танцівницю, але троль вирішив помститися йому.
Солдатик випав у вікно і відправився в плавання на кораблі.
Він зустрів щура, побував у водоспаді, і його з’їла риба.
Кухарка знайшла солдатика, і він знову побачив танцівницю.
Малюк кинув солдатика в вогонь, а танцівницю підхопив порив вітру.

Чому вчить казка “Непохитний олов’яний солдатик”?

Казка вчить не здаватися і не впадати у відчай. Стійко переносити удари долі, вірити в краще. Вчить нікого не боятися і завжди стояти на своєму. Вчить вірності і відданості.

“Непохитний олов’яний солдатик” прислів’я
 • Два чоботи пара.
 • Одному не страшно, а двом веселіше.
 • Краще померти стоячи, ніж жити на колінах.
 • Любов у вогні не горить, і в воді не тоне.

“Непохитний олов’яний солдатик” короткий зміст казки

Маленькому хлопчикові на день народження подарували коробку з олов’яними солдатиками. Солдатиків було 25 і відлиті вони були зі старої олов’яної ложки. Всі вони були красені, з рушницями і в червоно-синіх мундирах, тільки у одного солдатика не було однієї ноги. Його відливали останнім і олова на нього не вистачило.

Хлопчик поставив солдатиків на стіл, де було багато інших іграшок, але найпомітнішим був картонний палац. У дверях замку стояла дівчина з картону,  з блискіткою на грудях.
Дівчина стояла на одній нозі, адже вона була танцівницею, але олов’яний солдатик вирішив, що дівчина теж однонога. Солдатик закохався в дівчину і хотів, щоб вона стала його дружиною.

Увечері солдатиків прибрали в коробку, а одноногий солдатик залишився зовні. Іграшки в цей час почали грати і тільки танцівниця стояла нерухомо. О дванадцятій годині з табакерки вискочив злісний троль і зажадав, щоб солдатик припинив дивитися на танцівницю. Але солдатик не слухався його.
А вранці солдатика поставили на вікно, вікно відкрилося і солдатик впав вниз. Він встромився в бруківку і його знайшли хлопчаки. Пішов дощ і потекли струмки. Хлопчаки вирішили відправити солдатика в плавання і посадили його в паперовий кораблик. Потім вони пустили кораблик в канаву і солдатик поплив.

непохитний оловяний солдатик скороченоВін заплив під місток і стало темно. Там сидів щур, який став вимагати з солдатика паспорт. Але солдатик стояв мовчки і не відповідав.
А кораблик кинуло у великий канал і він почав тонути. Солдатик также непохитно стояв і мовчав, думаючи про те, що більше ніколи не побачить прекрасну танцівницю.
Але тут солдатика проковтнула велика риба. І стало зовсім темно, а солдатик мовчки лежав, стискаючи рушницю.

Потім раптом знову блиснуло світло. Виявилося рибу зловили, продали, і кухарка її випатрала. Вона знайшла солдатика і віднесла його в кімнату. А там солдатик знову побачив прекрасний палац і свою улюблену танцівницю. Солдатик подивився на неї, а вона подивилася на солдатика.

Раптом якийсь малюк схопив солдатика і кинув його в камін. Солдатик відчув, що тане, але міцно тримав рушницю і дивився на танцівницю. І раптом хтось відчинив двері, потік повітря підхопив танцівницю і її теж кинуло в полум’я. Вона згоріла. А солдатик розтанув у маленький клубок.
Вранці служниця знайшла в золі шматочок олова в формі сердечка і обгорілу блискітку, чорну як вугілля.

Мої враження від казки “Олов’яний солдатик”

Мені дуже сподобалася ця чудова казка, незважаючи на те, що фінал історії сумний. Але солдатик помер кохаючи разом із танцівницею. А значить вони все-таки з’єдналися, нехай і не в цьому житті.

Чому казку названо “Непохитний олов’яний солдатик”?

Бо головний герой казки сміливо та непохитно стояв у кораблику, коли той мчав у прірву, він незворушно дивився на пацюка і на рибу, що ковтнула його. Навіть вогонь не злякав солдатика, і помер він стійко.

Оцініть статтю
Додати коментар