Олександр Бутлеров відкриття та внесок в хімію

Хімія

Олександр Бутлеров внесок в хімію російського хіміка, академіка Петербурзької АН і професора Петербурзького університету, творця теорії хімічної будови викладено в цій статті.

Олександр Бутлеров відкриття та внесок в хімію

Олександр Михайлович в 1858 році відкрив новий спосіб синтезу йодистого метилена. При цьому він виконав багато завдань і робіт по його похідним.

Хімік зміг синтезувати диацетат метилена і в процесі його омилення отримав полімер формальдегіду. На його основі в 1861 році Бутлеров вперше отримав уротропін і метіленітан, здійснивши при цьому перший синтез цукристого елемента.

Внесок у вивчення хімії Бутлерова повністю розкрився в його показовому повідомленні 1861 року. У ньому він:

  • Довів недосконалість існуючих в той час теорій хімії.
  • Підкреслив значення теорії атомності.
  • Визначив поняття хімічної будови.
  • Сформулював 8 правил утворення хімічних сполук.
  • Бутлеров був першим, хто показав різницю між реакційною здатністю різних з’єднань.

Олександр Михайлович висунув ідею про те, що атоми в молекули взаємно впливають один на одного. Він пояснив в 1864 році процес ізомерії більшості з’єднань органічного походження. В процесі експериментів на користь своєї ідеї вчений досліджував будову бутилового третинного спирту і ізобутилену. Також він здійснив полімеризацію етиленових вуглеводнів.

Головна роль Бутлерова в хімії полягає в тому, що він є засновником вчення про таутомерію.

Він є автором першого керівництва в історії науки, яке засноване на його теорії хімічної будови. Воно іменується так – «Вступ до повного вивчення органічної хімії».

Вчений створив російську школу хіміків і боровся за те, щоб заслуги російських дослідників Петербурзької АН були визнані у вищому світі.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок в хімію вніс Бутлеров.

Оцініть статтю
Додати коментар