Олесь Ільченко біографія та цікаві факти

Олесь Ільченко біографія Письменники

Олександр Григорович Ільченко, коротка біографія та цікаві факти розкажуть про українського поета, прозаїка, журналіста та сценариста, про його життя та творчість.

Олесь Ільченко біографія скорочено

Олесь Ільченко з’явився на світ  4 жовтня 1957 року в Києві в родині організатора кіновиробництва та директора фільмів – Григорія Чужого. За першою освітою поет є біологом, що можна прослідкувати у його дитячій творчості. Олександр Григорович закінчив Київський педагогічний університет ім. М. Драгоманова та Московський літературний інститут ім. Горького. Деякий час він працював журналістом та редактором одного з українських каналів. Його поезії перекладено в Сербії, Росії, США, Литві, Німеччині, Великій Британії. В творчості любить експериментувати та пише для читачів різних вікових категорій.

Олесь Ільченко є членом Асоціації українських письменників, Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України, лауреатом телепремій «Телетріумф» та «ТЕФІ», переможцем конкурсу журналу «Кореспондент» й «Найкраща книга року – 2010».

Олесь Ільченко є автором поетичних збірок: «Зимовий сад», «Інакший краєвид», «Аркуші», «Міста і острови», «Розмова перед тишею», «Сузір’я Ас».

Автор таких романів: «Місто з химерами», «Моя кохана К’яра», а також творів для дітей: «Розмова перед тишею», «Деякі сни, або Київ, якого немає», повість «Абсолютний чемпіон».

Олександр Григорович створив цікаву серію книг «Життя видатних дітей», яка описує в нетиповому стилі Карла Ліннея, Жюля Верна, Леонардо да Вінчі, Джона Рокфеллера, Вінстона Черчілля, Лесю Українку.

Олександр Григорович з 2011 року проживає в Женеві, Швейцарії.

Олесь Ільченко цікаві факти

  • Олесь Ільченко любить колекціонувати старі київські цеглини, подорожувати й ходить з друзями фотографувати зникаючий Київ.
  • Поет є також фотолюбителем і навіть була влаштована його персональна фотовиставка під назвою «Аркуші».
  • Коли він був маленький, то відмовився грати роль малого Олександра Довженка в фільмі Віктора Івченка.
  • Працював на телеканалі «1+1», був головним редактором проекту «Танцюю для тебе», програми «Перший мільйон», «Форт Буаяр» та «Самый умный».
  • Одружений, має двох доньок.
  • Може писати та малювати обома руками, правда, лівою частіше.
  • Одночасно любить читати читати дві-три книжки.
Оцініть статтю
Додати коментар