Олеський замок: цікаві факти

олеський замок цікаві факти Поради

Олеський замок – один з найстаріших замків України, але він потребує реставрації. Цікаві факти про Олеський замок для дітей на українській мові розкажуть про його історію, загадки, таємниці та про мешканців.

Олеський замок: цікаві факти

Коли був побудований Олеський замок точно невідомо. Перша історична згадка – 1327 рік.

Олеський замок побудував правнук Данила Галицького на 50-метровій горі. Оточує його рів та стіна, для захисту. Навколо замку – болота. Товщина стін сягала 2,5 метрів, а вимота 10м. Але це не зберегло пам’ятку у первісному вигляді. Замок неодноразово руйнували і спалювали дотла.

Олеський замок є найстарішою збереженою в Західній Україні оборонною спорудою.

У другій половині XV століття замок перестали використовувати як оборонну споруду. Він став місцем для втечі аристократії та резиденцією магнатів.

  • Польський король Ян III Собеський був онуком воєводи Яна Даниловича і народився в Олеському замку у 1629 році.
  • Батько Богдана Хмельницького працював у Яна Даниловича. За деякими данними, Богдан Хмельницький провів в замку свої дитячі роки.

Замок багато разів змінював власників, а з ними змінювався і його стиль. Фортеця ставала із кожним новим господарем сучаснішою та прогресивнішою.

Сьогодні, на території замку є музей, у якому зібрана багата колекція дерев’яної скульптури 14-19 століть в Європі. Основа експозиції – оригінальні роботи львівської скульптурної школи.

Якось у 19 столітті в стінах Олеського замку знайшли цінну знахідку. Вона була  замурована в кімнаті. Після такої події шукачі скарбів довго не покидали замок: розбирали каміни, руйнували розписи та барельєфи, знімали підлогу. Це призвело до значного руйнування замку. Сьогодні більшість пошкоджень усунено, але відновлювальні роботи ще тривають.

У 1898 році у замку була облаштована сільськогосподарська школа для жінок. У 1939-1940 – табір для польських військовополонених. Під час Другої Світової війни фортеця слугувала складом боєприпасів.

Олеський замок можна побачити у фільмах, які знімала кіностудія ім. Довженка, Белорусьфільм та Одеська кіностудія. Саме в цьому замку було знято фінальний епізод польського фільму «Вогнем і мечем».

Оцініть статтю
Додати коментар