Орсон Скотт Кард біографія та цікаві факти

орсон скотт кард біографія Письменники

Орсон Скотт Кард біографія скорочено та цікаві факти прозкажуть про життя та творчість американського письменника у жанрі наукової фантастика.

Орсон Скотт Кард біографія скорочено

Народився 24 серпня 1951 року Орсон Скотт Кард  в Річленді, штат Вашингтон.

Навчався в Університеті Бригам Янг (Прово, штат Юта). Здобув ступінь магістра філології. Провів 3 роки в місіонерській мормонській місії в Бразилії, що згодом значно вплинуло на його літературну творчість (зокрема, це простежується в найвідомішому літературному циклі автора — «Ендер Віггін»). Після повернення на батьківщину поселився в Солт-Лейк-Сіті, де переважно займався театральною та літературною діяльністю (літературний дебют — 1977).

Кард – професор кафедри англійської мови в Університеті Північної Вірджинії.

Кард працює в декількох жанрах, але найбільш відомий як автор наукової фантастики.
Він  починав свою письменницьку кар’єру як поет, але з часом почав допрацьовувати чужі сценарії, адаптувати книги і писати власні твори.

Насамперед відомий завдяки серії романів про Ендера, які присвячені міжзоряній війні та контактам людства з інопланетними цивілізаціями. Перші два романи серії – “Гра Ендера” і “Голос тих, кого немає” – були удостоєні премій “Хьюго” (1985 і 1986) [4] і “Неб’юла” (1986 і 1987).

У своїй творчості не обмежувався науковою фантастикою — відомі його роботи в жанрі фентезі: цикли «Сказання про майстра Елвіна», «Сага про Вортінг». Спробував свої сили також у жанрі альтернативної історії.

Орсон Скотт Кард цікаві факти

Народився у багатодітний родині. Він є третім із шести дітей.

У школі Кард відвідував уроки для обдарованих учнів, але більше його цікавила музика — він грав на кларнеті та валторні.

Він багато читав, включаючи історичну художню літературу, науково-популярну літературу та літературну класику.

У 10 років він написав своє перше оповідання про розумну дитину, яка зазнала нападу з боку хуліганів і отримала пошкодження мозку.

Одружений. Має п’ятеро дітей. Наразі проживає в Грінсборо, штат Північна Кароліна. У Орсона і його дружини Крістін народилося п’ятеро дітей, кожен з яких був названий на честь одного чи кількох письменників.
Син Чарльз, який страждав від церебрального паралічу, помер незабаром після свого 17-го дня народження. Непросте життя сина Чарльза вплинула на деякі твори Карда.

Оцініть статтю
Додати коментар