Особливості Тихого океану коротко розглянемо нижче, адже рельєф і клімат цього океану, течії і природа відрізняються від інших.
Тихий океан: особливості
- Найбільший
- Найглибший
- Найдавніший
- Найбільш рухомий (землетруси)
- Найтепліший
Географічні особливості Тихого океану
Це найбільший океан за площею, до того ж найдавніший і найглибший. На його просторах з легкістю б розмістилися всі материки. Тихий океан розташувався в Південній, Західній, Північній і Східній півкулях. Океан має витягнуту форму з північного заходу на південний схід.
Особливості морів Тихого океану в тому, що в західній і північній частинах Тихого океану є окраїнні моря і затоки. Серед них виділяють Охотське, Японське, Берингове, Жовте моря. Берегова лінія східної Америки абсолютно рівна.
Рельєф дна
У Тихого океану рельєф дна складний, з середньою глибиною 4000 м. Він єдиний в своєму роді, який розташувався в межах однієї Тихоокеанської плити. Тут є сейсмічні зони, з якими пов’язані землетруси, виверження вулканів, цунамі. Також на його просторах відзначена максимальна глибина всього Світового океану – це Маріанський жолоб 10 994 м. У західній частині океану також є глибоководні жолоби з глибиною більше 5 000 м.
Клімат Теплого океану
Це найтепліший океан на Землі із середньою температурою води + 19С. В екваторіальній частині Тихого океану вона досягає позначки +25 до + 30С, в північній +5 до + 8С, а близько Антарктиди може опускатися нижче 0С. В цьому і є особливості води Тихого океану. Такі коливання і розміри океану сприяють зародженню ураганів і тропічних циклонів, які супроводжуються зливами і вітрами руйнівної сили. Особливий вплив на формування кліматичних умов спричинюють вітри: пасати тропічних широт, західні вітри помірних широт, мусони біля берегів Євразії.
Середня солоність води океану 34,6 ‰.
Течії Тихого океану
У Тихому океані існує потужна система течій: течія Куросіо, Північна Пасатна і Південна Пасатна течії, холодна течія Західних Вітрів. Періодично в його водах виникає течія Ель-Ніньо, яка є наслідком глобального потепління. Її появі сприяють зниження атмосферного тиску в південній частині Тихого океану і паралельне його підвищення над Індонезією та Австралією. В цей час теплі води біля узбережжя Південної Америки стають аномально теплими. Вони викликають на узбережжі великі повені, зсуви, інтенсивні зливи. А ось в Австралії і Індонезії встановлюється аномально суха погода.
Тихий океан: природні багатства
Тихий океан багатий на мінеральні ресурси: нафту і природний газ, залізомарганцеві руди, мідь, нікель, кобальт, розсипи олов’яних руд, фосфорити.
Органічний світ Тихого океану
У водах цього океану мешкає більше половини живих істот всього Світового океану, вражаючи своєю різноманітністю. Тут знайшли свій притулок: кашалот, вусатий кит, тюлені та морські котики, моржі та екзотичні риби, водорості та промислова риба (лосось, кета, горбуша, тунець, оселедець, тріска, палтус, навага, макрорус), акули і скати і т.д.
Особливість природного світу океану в тому, що тут живуть справжні гіганти – найбільший двостулковий молюск тридакна, камчатський краб, гігантські акули.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які відмінні риси Тихого океану.