Повідомлення про скатів

Зоологія

Розповідь про скатів містить багато корисної інформації про цю тварину.

Повідомлення про скатів

Скат – морська хрящова риба, яка від інших відрізняється наявністю електричних парних органів. Загін скатів включає в себе 4 сімейства і 60 видів риб.

Опис і характеристика електричного ската

Тіло риби дископодібної форми, яка трохи подовжена в кінці в вигляді хвоста. У неї є хвостовий плавець, а також один або два верхніх плавника. Тіло ската в розмірах може досягати до 50 см. Але в природі зустрічаються і більші представники, довжина тіла яких може досягати 1,2 м, а вага складає 100 кг.

Скат – це морська риба і вона має різне забарвлення: від непомітного сірого кольору до яскравого забарвлення зі строкатими малюнками і візерунками на тілі. Примітно, що їх очі розташовані зверху, тому у даного виду риб відносно слабкий зір. Дископодібне тіло з боків забезпечене органами, які здатні виробляти електрику. Вони розташовані між нагрудними плавниками і головою. Дані органи призначені для лову здобичі і самооборони. З їх допомогою електричні скати випускають електричні пучкоподібні розряди потужністю до 220 вольт і вражають свою здобич.

Де живуть скати?

Скати живуть на рифах, в районах піщаних пляжів, глиняних затоках. Іноді вони можуть селитися в глибинах океанів і морів. Максимальна глибина проживання – 1000 м. Риба воліє жити в водах тропічного і помірного кліматичних поясів.

З самого народження дитинчата скатів вже можуть виробляти електричний заряд. Одна самка може вивести на світ 8 – 14 малюків.

Крім електричних здібностей, ці риби мають ще один талант: вони прекрасні плавці. Завдяки округленим плавникам вони немов парять у воді і без особливих зусиль долають великі відстані.

Чим харчуються скати?

Електричний скат харчується в основному падаллю і рибою. Дрібні за розміром види скатів харчуються дрібним морським планктоном: рибинками, восьминогами, крабами. Великі види поїдають мойву, лосося, сардину, кефаль. У гонитві за здобиччю скат розправляє свої плавники. Наздогнавши її, він обіймає жертву плавниками і пускає в хід електричний розряд.

Скати: цікаві факти

У Стародавній Греції електричного ската використовували як болезаспокійливий засіб при операціях. Вони стали прототипом появи сучасних медичних електричних приладів.

Найнебезпечніша істота в Світовому океані – скат-хвостокол. Він має 15-сантиметровий шип в хвості. Риба робить рвану рану, несумісну з життям.

Скат Манта може здійснювати стрибки з води висотою до 3 метрів.

Самка Морського Диявола протягом року виношує тільки одного малюка. При народженні він важить 10 кг.

Єдиний вид скатів, який мешкає в Україні – це Морський Кіт. Він отруйний. Але його м’ясо все ж вважається делікатесом. У печінки ската багато вітаміну D.

У стародавні часи шипи деяких видів скатів племена Тихоокеанського басейну використовували в якості наконечника для списів і стріл. Вони просочували їх отрутою і робили смертельною зброєю.

Пілорилий скат вважається найдавнішим викопним мезозойської ери. Їх виловлювання строго заборонено. Ще в давні часи він шанувався азіатськими народностями і ацтеками.

Сподіваємося, що розповідь про скатів допомогла Вам підготуватися до заняття. А доповнити розповідь про скатів Ви можете через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар