Повідомлення про природу Антарктиди допоможе підготуватися до уроку та дізнатися основну інформацію про цей материк.
Особливості природи Антарктиди
Особливості природи Антарктиди визначаються географічним положенням материка.
Це найхолодніший материк, на якому цілий рік негативні температури від -60 ° С до -32 ° С. Територія Антарктиди знаходиться в антарктичному і субантарктичному кліматичних поясах.
На цьому материку була зареєстрована найнижча температура на землі -90 ° С.
Життя людини тут неможливе. На даному материку розташовані наукові станції, на яких тимчасово проживають вчені. Материк повністю покритий льодом.
На відміну від інших материків географічне положення зробило величезний вплив на рельєф Антарктиди.
По-перше, завдяки колосальному оледенінню Антарктида – найвищий материк на Землі. Його середня висота перевищує 2000 м. Більше ніж 1/4 її поверхні знаходиться на висоті 3000 м. Навіть найбільший і найвищий материк Євразія має середню висоту 1000 м!
По-друге, завдяки потужному панциру з льюду у Антарктиди розрізняють два рельєфи: рельєф поверхні льодовика і прихований під ним рельєф земної кори.
Материк багатий багатьма корисними копалинами (150 найменувань). Тут виявлені величезні запаси різних корисних копалин: кам’яного вугілля, родовища руд заліза, міді, молібдену, свинцю, олова та інших металів, графіт, слюда, кришталь, алмази і ін.
Життя на материку існує тільки в прибережній зоні, на субантарктичних островах і в океанічних водах. Рослинність материка представлена мохами, лишайниками, водоростями і мікроскопічними грибами.
Тварини, що живуть на цьому материку, живуть біля узбережжя, годуються рибою. Однак тут живуть і дивовижні птахи – пінгвіни. У прибережних водах і на островах живуть близько 10 видів пінгвінів.
У прибережній зоні живуть тюлені, моржі.
Суворий клімат Антарктиди формується завдяки особливостям географічного положення, наявності льодовикового покриву і є причиною надзвичайно бідного органічного світу. Материк є холодною антарктичною (біологічною) пустелю. Антарктида грає ключову роль в загальній циркуляції атмосфери і клімату планети.