Особливості Китаю коротко, ЕГП, населення, культури можна дізнатися з цієї доповіді. Інформація про Китай на українській мові може бути доповнена цікавими фактами.
Особливості Китаю
Китай є третьою країною за площею в світі, яка знаходиться в Азії. Омивається Тихим океаном зі сходу, межує з Монголією, Росією і Північною Кореєю на півночі, на півдні з Лаосом, М’янмою і В’єтнамом. По кількості населення Китай займає перше місце.
Природні особливості Китаю
Країна знаходиться в трьох кліматичних поясах: субтропічному, помірному, тропічному. Східна частина знаходиться під впливом мусонів.
- Країна багата на мінеральні ресурси і займає перше місце за запасами нафти, залізної руди, вугілля, бокситів, олова, ртуті, вольфраму, молібдену, свинцю, цинку.
- Республіка відрізняється потужною паливно-енергетичною базою.
- У Китаї є запаси гіпсу, міді, сірки, солей, магнезиту, азбесту, піриту, графіту, нікелю, хрому, фосфорита, урану.
- Республіка багата на гідроресурси, займаючи одне з перших місць в світі. Великі річки Хуанхе, Янцзи, Суцзян, Сунгарі. Гідроенергетичний потенціал використовується на 9%.
- Грунти лугові, бурі лісові, чорноземні, гірські-степові, сіро-бурі, червоноземні, жовтоземні.
Тваринний та рослинний світ
На території країни ростуть корейський кедр, даурська модрина, метасек-виття, лакове та камфорне дерева, тайванська сосна, червоний кипарисовик, камелія, тунгове, магнолія, бамбук. Примітно, що на півдні ростуть вічнозелені субтропічні ліси. На заході рослинність бідна.
Тваринний світ також має свої особливості. У Китаї багато рідкісних видів: червона білка, амурський тигр, бамбуковий ведмідь, золотиста мавпа, янцзинський крокодил, кабарга. У південній частині мешкають носороги, лемури, тапіри. У пустельних районах живуть джейрани, кулани, кінь Пржевальського.
Особливості населення Китаю
Корінні жителі називають республіку Чжунго, а себе ханьцями. Це багатонаціональна країна, на території якої проживає 56 різних національностей. Китайці складають 92% населення.
Китаєць вважається тільки в тому випадку грамотним, якщо він знає 1,5 тис. ієрогліфів. Навіть високоосвічені люди читають художню літературу зі словником.
Населення по території Китаю розподілено не рівномірно. Велика частина проживає в південній частині Великої Китайської рівнини, сичуанської западини, в дельтах Чжуцзяна і Янцзи. Високогірні і пустельні території практично не заселені.
Політичні та соціально-економічні завдання держави пов’язані з обмеженням населення. Одружуватися дозволено в 20 і 22 роки, але якщо ви студент, то вас виключать з інституту. Однак часто другої дитини сім’я просто не реєструє, а народжуваність малих народів Китаю зовсім не контролюється. Через закон про одну дитину, часто новонароджених дівчаток вбивають.
В країні переважає чоловіче населення. Його майже 52%.
Особливість китайських міст – висока питома вага сільських жителів, які проживають в містах.
У Китаї є 34 міста-мільйонери, в яких сконцентровано 40% населення країни. Найбільші міста це Пекін, Шеньян, Шанхай, Ухань, Чунцін, Харбін.
Культурні особливості Китаю
Особливості Китаю коротко можна подивитися через призму національних традицій:
Жителі Китаю люблять смачно і добре поїсти. Їсти за допомогою вилки і ножа тут не прийнято. Столовий національний прилад – палички. Ними прийнято їсти все, крім супу.
Окремий пласт китайської культури – це чайна церемонія. Китайці в залежності від пори року п’ють, зелений, квітковий або чорний чай. Процес чаювання – це можливість побути з близькими людьми, знайти гармонію, налаштуватися на позитивний лад і виказати повагу гостям.
Головним членом китайської сім’ї є не чоловік, а бабуся. Взагалі у китайців літня жінка вважається берегинею сімейних традицій. І найбільша втрата в сім’ї це смерть бабусь. Після похорону китаєць може носити траурний одяг по кілька місяців. Найдаремнішим членом сім’ї вважається дідусь.
У Китаї не прийнято пити вдома, тільки в барах і ресторанах. І тільки з серйозного приводу, і тільки великими компаніями.
Побувавши в Китаї потрібно обов’язково відвідати Велику Китайську стіну, яку почали будувати ще в III столітті до н. е. А також буддійські храми і побродити по шумним торговим вуличках.
Найбільш відвідуване місце Пекіна – мавзолей Мао Цзедуна. Туристів на вході зустрічає статуя Великого Керманича до підніжжя якої рекомендується покласти квіти.
У республіці розвинена числова символіка, яка виразилася в архітектурних, живописних і літературних традиціях.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які основні особливості Китаю.