Петро Гулак-Артемовський цікаві факти

Петро Гулак-Артемовський цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Петро Гулак-Артемовський цікаві факти розкажуть багато нового про життя та творчість українського письменника.

Петро Гулак-Артемовський цікаві факти

Народився він у звичайній бідній родині сільського священника. Він був сьомою дитиною в сім’ї. В дитинстві він навіть навіть живився на базарах залишками чумацьких обідів, а латки на штанях то пришпилював ялинковими голками.

До 11 років він навчався вдома.

Петро вже в 11 років поїхав навчатися до престижної Києво-Могилянської академії. Проте курс він не закінчив і був змушений самотужки заробляти собі на життя – викладанням у родинах поміщиків та в Бердичівському приватному пансіоні.

Він досконало вивчив латину, володіючи французькою та польською мовами.

Петро Петрович був автором першої української байки і ректором Харківського університету.

13 років Петро Петрович працював лектором кафедри польської мови, вчителем французької мови. Він обіймав обидві посади… безоплатно, працював на добровільних засадах.

Петро Гулак-Артемовський товаришав з Григорієм Квіткою-Основ’яненком (1778-1843), літературознавцем Розумником Гонорськии (1791-1819), театральним критиком Євграфом Філомафітським (1790-1831) та Миколою Костомаровим.

Письменник був двічі одружений. Першою його дружиною була француженка Луїза, народила двох синів:  Клеоника (у майбутньому талановитий скрипаль-віртуоз) та Йосипа, рано померла від застуди. Петро Петрович згодом одружується на звичайній дівчині Єлизаветі Федорівні. У сім’ї, яка жила на околиці Харкова, народилося одинадцятеро дітей. Імена у дітей були дуже оригінальні – Епільдафор, Смарагд, Клеопатра, Аполлінарія, Санечка, Полінушка…

Гулак-Артемовський був прихильником створення рівноцінних систем чоловічої та жіночої освіти. Він мав багатолітній досвід викладання у жіночих навчальних закладах – Харківському та Полтавському інститутах шляхетних панянок.

Оцініть статтю
Додати коментар