Повідомлення про Антарктиду

Географія

Повідомлення про Антарктиду тваринний світ, географічні особливості на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про Антарктиду може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про Антарктиду

Антарктида – це чудовий материк, що розташувався в центральному районі південної полярної області, тобто Антарктики. Антарктиду відкрили в 1820 році в ході російської експедиції в заполярну область. Вона разюче відрізняється від інших материків льодовим покриттям, яким вкриває практично весь материк.

Географія материка Антарктида

Площа Антарктиди складає близько 14 тис. км2. Континент омивається трьома океанами: Тихим, Атлантичним і Індійським. Материк носить титул найвищого материка на Землі. Середня висота Антарктиди над рівнем моря – більше 2 км. Оскільки вона є країною льодів, то саме в них знаходиться більше 90% обсягу прісної води від усього обсягу на нашій планеті.

Клімат Антарктиди

Антарктида характеризується досить суворим і холодним кліматом. Рекордно низька температура опустилася до позначки – 90 градусів! А влітку градусник показує температуру – 20 градусів морозу. Дощі тут не випадають, опади можливі лише у вигляді снігу.

Рослинний світ Антарктиди

Флора Антарктиди за рахунок суворого клімату надзвичайно бідна. Більше всього тут водоростей – на континенті їх приблизно 700 видів. На узбережжі континенту і на його рівнинах, які не покриті кригою, можна зустріти лишайники і мохи. Серед квітучих рослин тут тільки два види – антарктичний Луговик і колобантус кито.

* Луговик антарктичний

Належить до сімейства злакових. Проростає на освітлюваних ділянках землі. Кущі Луговика в висоту всього 20 см. Він прекрасно переносить холод і навіть морози.

* Колобантус кито

Належить до сімейству гвоздикових. Дана трав’яниста рослина, висотою 5 см, має дрібні білі або жовті квіточки.

Тваринний світ Антарктиди

Тваринний світ Антрактидой можна поділити на 2 групи:

  •  наземні тварини
  •  водні тварини

Повідомлення про АнтарктидуВоди навколо континенту кишать зоопланктоном. А він, у свою чергу, є основною їжею для тюленів і китів, пінгвінів і морських котиків. Також на материку живуть і крижані риби – дивні створіння, пристосовані до життєдіяльності в крижаній воді.

Велика кількість креветок приманює до берегів Антарктиди блакитних китів. У прісних озерах континенту живуть синьо-зелені водорості і круглі черв’яки, також можна зустріти веслоногих рачків.

Світ пернатих на материку представляють пінгвіни, полярні крячки і поморники. В Антарктиді можна зустріти 4 види пінгвінів. Імператорські пінгвіни представляють найбільшу колонію. На південний берег материка залітають буревісники.

Також мало тут ссавців. В основному це тюлені, морські леопарди і слони. У водах Антарктиди живуть і представники сімейства дельфінів – чорно-білі і пісочний дельфіни.

Найбільшу чисельність на материку складають безхребетні членистоногі. В Антарктиді живе 4 види вошей і 67 видів кліщів, блохи, комарі і пухоїди.

Сподіваємося, викладене повідомлення про тварин Антарктиди допомогло Вам. А власну розповідь про Антарктиду Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Марина

    Класс

    Відповіcти