Повідомлення про Атлантичний океан дітям

про Атлантичний океан дітям Географія

Повідомлення про Атлантичний океан може бути використано при підготовці до уроку. Розповідь про Атлантичний океан для дітей українською може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про Атлантичний океан дітям коротко

Атлантичний океан другий за величиною океан на нашій планети. Назва виникла, ймовірно, від легендарного зниклого материка Атлантида.

На заході він обмежений берегами Північної і Південної Америки, на сході – берегами Європи і Африки.

Площа Атлантичного океану з морями – 91,6 млн км 2, середня глибина – 3332 м.

Максимальна глибина – 8742 м в жолобі Пуерто-Ріко.

Атлантичний океан розташований майже в усіх кліматичних поясах, крім арктичного, але найбільша його частина лежить в областях екваторіального, субекваторіального, тропічного і субтропічного клімату.

Відмінною особливістю Атлантичного океану є невелика кількість островів, а так само складний рельєф дна, який утворює безліч котлованів і жолобів.

В Атлантичному океані добре виражені течії, спрямовані майже в меридіональному напрямку. Це пов’язано з великою видовженістю океану з півночі на південь і обрисами його берегової лінії. Найбільш відома тепла течія Гольфстрім і її продовження – Північно-Атлантична течія.

Солоність вод Атлантичного океану в цілому вище середньої солоності вод Світового океану, а органічний світ бідніший з точки зору біорізноманіття в порівнянні з Тихим океаном.

Через Атлантику проходять важливі морські шляхи, що з’єднують Європу з Північною Америкою. Шельфи Північного моря і Мексиканської затоки – місця видобутку нафти.

Рослини представлені широким спектром зелених, бурих і червоних водоростей.

Загальна кількість видів риб в океані перевищує 15 тисяч, а найбільш поширені сімейства нанотенієвих і білокровних щук. Великі ссавці представлені найбільш широко: китоподібні, тюлені, морські котики та ін. Кількість планктону незначна, що обумовлює міграції китів в поля нагулу на північ або в помірні широти, де його більше.

У морях Атлантичного океану виловлюють практично половину світового улову риби. Сьогодні, на жаль, різко скоротилися запаси атлантичного оселедця і тріски, морського окуня та інших видів риб. Тому особливо гостро стоїть проблема збереження біологічних і мінеральних ресурсів.

Сподіваємося, викладена інформація про Атлантичний океан допомогла Вам. А розповідь про Атлантичний океан Ви можете доповнити через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Маргарита

    Дякую, я готую на понеділок презентацію надіюсь буде 12 балів

    Відповіcти