Повідомлення про буддизм розповість Вам багато корисної інформації про одну з найвпливовіших релігій світу.
Розповідь про буддизм
Головний об’єкт поклоніння і засновник буддизму – принц Гаутама Сіддхартха. Він жив в 563 – 483 роках до н. е. Тому дана релігія одна з найдавніших у світі.
Згідно з легендою, коли Гаутамы виповнилося 35 років, він досяг просвітління і змінив своє життя, а також життя тих людей, які за ним пішли. Вони називали його Буддою, що від санскритського означає пробуджений, просвітлений. Свої проповіді він поширював 40 років і помер Сіддхартха в 80-річному віці. Примітно, що після себе Сіддхартха не залишив жодного письмового твору.
Як трактується Бог в буддизмі?
Секти, які відокремилися від буддизму, шанують Будду як Бога. А ось основна частина послідовників бачать в ньому наставника, засновника і просвітителя. Вони впевнені, що просвітлення можна досягти тільки за допомогою нескінченної Вселенської енергії. Тому можна зробити наступний висновок: світ буддизму не визнає існування бога-творця, всемогутнього і всезнаючого. Згідно з їхніми віруваннями кожна людина є частиною божества. У буддистів постійного Бога немає, адже кожен просвітлений здатний досягти великого звання «Будда». Це розуміння Бога і відрізняє Буддизм від інших західних релігій.
У чому суть буддизму?
Головне прагнення буддистів – очищення скаламученого стану розуму, який спотворює реальність. До такого стану відносять почуття страху, злості, егоїзму, невігластва, ліні, жадібності, заздрості, роздратування і так далі.
Релігія розвиває благотворні і чисті якості свідомості: співчуття, щедрість, мудрість, доброту, подяку, працьовитість. Вони допомагають поступово очищати і пізнавати свій розум. Коли він стає і яскравим і сильним, то зменшуються роздратування і занепокоєння, що ведуть до депресій, негараздів.
В цілому буддизм – це релігія більше філософського плану. В її доктрині закладені 4 основні істини:
- про походження і причини страждання
- про природу страждання
- про шляхи до припинення страждання
- про припинення страждання і усунення його джерел
Всі вони в підсумку ведуть до знищення болю і страждання. Такий стан людської душі дозволяє зануритися в трансцендентну медитацію, досягнувши просвітління і мудрості.
Етика і мораль буддизму
Етика і мораль буддизму засновані на засадах принципів не скоєння поміркованості і шкоди. В людині релігія виховує і розвиває почуття зосередженості, моральності і мудрості. Медитація дозволяє осягнути роботу розуму і причинно-наслідкових зв’язків між духовними, тілесними і психологічними процесами. Кожен рівень навчання буддизму спрямований на всебічний розвиток особистості людини – розуму, мови і тіла.
Сподіваємося, що доповідь про буддизм допомогла дізнатися багато корисної інформації про цю світову релігію. А своє повідомлення про релігію буддизм Ви можете залишити через форму коментарів нижче.