Повідомлення про тваринництво розповість про цю галузь сільського господарства. Також розповідь про тваринництво можна використовувати під час підготовки до заняття.
Інформація про тваринництво
Що таке тваринництво?
Тваринництво є ключовою галуззю сільського господарства, яке відіграє важливу роль в житті людини. Після рослинництва воно займає 2 місце за значимістю для суспільства. Без продукції, яку нам дає тваринництво важко уявити життя людини.
Що нам дає тваринництво?
- Сировину для промисловості: шкіру, хутро, шерсть, щетину, волосся.
- Висококалорійні, високоякісні продукти харчування: сир, молоко, сметану, м’ясо, вершки, масло.
- Органічні добрива: пташиний послід і гній.
- Тяглову робочу силу: осли, олені, коні, робочі вовки, яки.
Варто відзначити, що тваринництво це досить давній напрямок, що з’явився одночасно із землеробством. Спочатку для проживання людині потрібно було добути їжу шляхом полювання на тварин. У кам’яному віці людина повністю залежала від полювання. Але зміни клімату, способу життя привели до розуміння того, що можна вести осілий спосіб життя, обробляти землю для отримання врожаю і … одомашнювати тварин для отримання м’яса і шкури. Ймовірно, що першою одомашненою твариною була собака, після кози і вівці. Близько 9000 років тому в Південно-Східній Азії та Китаї були одомашнені свині. Корову одомашнили 8,5 тисячі років на території сучасної Іспанії, Туреччини, Південної Азії.
Структура тваринництва
Тваринництво включає в себе кілька підгалузей:
- птахівництво
- конярство
- скотарство
- свинарство
- вівчарство
- бджільництво
- оленярство
- верблюдоводство
Скотарство є провідною підгалуззю, так як передбачає під собою розведення великої рогатої худоби для отримання м’ясо-молочної продукції. Воно також ділитися на молочне скотарство (служить джерелом сировини для виробництва кисломолочних продуктів), м’ясне скотарство (м’ясо є основним продуктом харчування більшої частини населення планети), і комбіноване (м’ясо-молочне) скотарство.
Цікаві факти про тваринництво
Це постачальник сировини для легкої промисловості.
Друге місце по виробництву м’яса належить птахівництву (після скотарства).
Корови вміють плакати. До речі, жуйними тваринами вони стали в ході еволюції, щоб довго не залишатися голодними.
Звичайна корова може давати до 30 літрів молока на день, що становить приблизно 10 000 літрів молока на рік! Це достатньо, щоб заповнити більше 1000 пляшок молока.
Свині вміють добре плавати і оскільки це всеїдні тварини, то вони можуть стати хижаками.
Кури були одомашнені людиною набагато пізніше, ніж вівці або корова. Вони є всеїдними тваринам і мають схильність до канібалізму.
Кози – природні альпіністи, вони є чудовими скелелазами і можуть без зусиль підніматися на круті схили і навіть стрибати на висоту, більшу за свій зріст.
Сподіваємося, що реферат про тваринництво допоміг при підготовці до занять. А коротке повідомлення про тваринництво Ви можете залишити через форму коментарів нижче.