“Пригоди Джельсоміно в Країні брехунів” переказ казки Джанні Родарі Ви можете прочитати за 5 хвилин.
“Пригоди Джельсоміно в Країні брехунів” переказ
Хлопчина Джельсоміно (італійською це ім’я означає «жасмин») від народження наділений незвичайно гучним голосом, здатним руйнувати стіни, але від цього дару — суцільні неприємності. Недовірливі сусіди не дають Джельсоміно спокою; одні з них вважають його добрим чарівником, інші — злим чаклуном… Одного прекрасного дня Джельсоміно вирушає мандрувати світом у пошуках щастя і потрапляє до фантастичної Країни Брехунів. За наказом короля Джакомона (в оригіналі — «Джакомоне»), колишнього пірата, що разом зі своєю бандою захопив владу, все у цій країні, навіть тварини, зобов’язані постійно брехати. Кішкам велено гавкати, собакам — нявкати; коні мукають, а корови — іржуть. Діти у школі вчать таблицю множення «догори ногами». Художник має малювати коня з тринадцятьма ногами, верблюда з п’ятьма горбами і портрети з шістьма очима і трьома носами.
У булочній замість хліба продають чорнило, в ходу тільки фальшиві монети, а про всі події люди дізнаються з газети «Зразковий брехун» повної вивернутих фактів і помилкових повідомлень. Від голосу Джельсоміно оживає намальована крейдою на стіні кішка на ім’я Кульгашка (в оригіналі — «Цоппіно»), що отримала своє прізвисько через те, що у неї було всього три лапи: четверту дівчинка Ромолетта не встигла намалювати. Незабаром у Джельсоміно і Хромоножки з’являються нові друзі: художник Бананіто, маестро Домісоль, тітонька Кукурудза (Паннокк’я), її племінниця Ромолетта (та сама дівчинка, яка намалювала Кішку-Кульгашку) і Бенвенуто-невсидющий. Друзі дізнаються таємницю короля Джакомона: виявляється, король бреше, ніби у нього чудове руде волосся, а насправді він носить перуку, щоб приховати лисину. За допомогою свого дару і нових друзів Джельсоміно викриває короля і повертає у місто правду.
Проходять роки, і Джельсоміно стає знаменитим співаком, а поваленому Джакомону дістається місце голови клубу лисих …
“Пригоди Джельсоміно в Країні брехунів” аналіз
Автор – Родарі Дж.
Жанр: казкова повість
Головна думка – правда все одно відкриється, хоч як би не намагалися її приховати або заборонити.
“Джельсоміно в країні брехунів” головні герої:
- Джельсоміно – юнак з гучним голосом, добрий, веселий, чуйний.
- Шкандибчик – намальована кішка, яка стала живою. Чесна, добра, розумна, самовіддана. Абсолютно чарівна кішка, добра і безкорислива, яка не шкодувала лап, щоб допомогти друзям.
- Ромолетта. Дівчинка, яка намалювала кішку. Весела і добра.
- Тітонька Кукурудза. Дуже любить кішок і каже правду.
- Бананіто. Художник, який малював картини, які оживали.
- Бенвенуто, старий-лахмітник, який старів, коли сідав.
- Джакомон. Колишній пірат, який став королем. Обманщик і шахрай. Розкаявся у своїх злочинах
“Джельсоміно в країні брехунів” сюжет
Джельсоміно відправився подорожувати і потрапив в країну Брехунів.
Він знайомиться з кішкою Шкандибчик, і та розповідає йому про країну брехунів і короля Джакомона.
Шкандибчик пише правду про короля і вчить кошенят нявкати, а Джельсоміно своїм голосом руйнує оперний театр.
Художник малює Шкандибчику четверту лапу, а тітоньку Кукурудзу і Ромолетту садять в божевільню.
Рятуючи художника Бананіто, гине старий Бенвенуто, а Джельсоміно вирішує навести в країні порядок.
Джельсоміно голосом руйнує божевільню, а потім і палац і король тікає.
Чому вчить твір “Джельсоміно в країні брехунів”? Ця казка вчить бути чесним і правдивим. Вчить допомагати іншим і заступатися за слабких і несправедливо звинувачених. Вчить тому, що талант неможливо заховати. Вчить робити добрі справи і вчинки. Вчить тому, що брехня ніколи не доведе до добра.