Природні багатства Індійського океану

Географія

Природні багатства Індійського океану використовуються жителями узбереж з незапам’ятних часів.

Природні багатства Індійського океану

На узбережжі Індійського океану проживає більше 1 млрд чоловік (20% населення Землі). У північних районах розвивається промислове рибальство, воно становить 5% світового. У Індійському океану багатий і різноманітний видовий склад риб. У північній частині Індійського океану живуть сардінелла, анчоус, скумбрія, тунець, корифена, акули, летючі риби. У південних водах – нототенієві і білокрівкові; зустрічаються китоподібні і ластоногі. Особливо багатий органічний світ шельфу і коралових рифів. Зарості водоростей найбільш поширені на берегах Австралії, Південної Африки, островів. Є великі промислові скупчення ракоподібних (лангусти, креветки, криль і ін.). В цілому біологічні ресурси Індійського океану ще слабо вивчені і недостатньо використовуються.

З давніх часів в Індійському океані, особливо в Перській затоці, навколо острова Шрі-Ланка (Цейлон), добували перли. На пляжах півострова Індостан знаходили алмази, смарагди та інші дорогоцінні камені.

В даний час на шельфі океану видобувають нафту, природний газ, руди металів. Найбільші родовища нафти знаходяться в Перській затоці. При видобутку і транспортуванні нафти досить часто відбуваються аварії, в результаті яких забруднюються води океану.

Через Індійський океан, особливо в північній його частині, проходять важливі судноплавні траси. Побудований в кінці XIX в. Суецький канал з’єднав Індійський океан з Середземним морем. Цей шлях має важливе значення для здійснення торгових зв’язків з країнами Європи.

Теплі води і мальовничі коралові острови Індійського океану привертають увагу туристів з різних країн світу.

Оцініть статтю
Додати коментар