Природні багатства Тихого океану

Природні багатства Тихого океану Географія

Природні багатства Тихого океану використовуються людьми постійно. Довідка про природні багатства Тихого океану 4 клас розповість про органічний світ, особливості тваринного та рослинного світу.

Природні багатства Тихого океану

Органічний світ Тихого океану багатий і різноманітний. Він найбагатший за кількістю видів живих організмів. В цілому, в океані мешкає близько 100 тис. видів тварин. Тільки рослинний планктон налічує близько 1300 видів. Тут подяться навіть кашалоти та сині кити, тюлені та морські котики. На його частку припадає половина всієї маси живих організмів Світового океану.

У Тихому океані виловлюється понад (50%) світовго улову лосося, горбуші, кети, оселедця, тунця. Також у водах океану поширені такі види риб: минтай, оселедець, лосось, скумбрія, сайра, кальмари, тріска, палтус, сардини, креветки, краби, устриці, криль. У центральних водах зустрічаються акули та скати.

У водах океану водяться найбільші тварини: тридакна (молюс вагою до 300 кг), камчатський краб (довжина до 1,8 м), велетенська акула (до 15 м), китова акула ( до 18 м).

У холодних і помірних водах Тихого океану багато бурих водоростей. У Південній півкулі в цих широтах росте гігант зі світу водоростей довжиною в 200 м. На спеціальних морських фермах вирощують морські водорості, з яких видобувають йод, бром, солі калію, виробляють добрива та ін.

Коралові рифи – одне з чудес тропічних морів. Різноманітні за кольором і формою споруди коралів створюють під водою чарівний світ. Серед лілових, зелених, помаранчевих, жовтих гілок коралових споруд миготять світлі силуети риб, також тут живуть молюски, морські зірки і водорості.

Створюють коралові рифи живі організми – коралові поліпи, що живуть колоніями. Зростає гілляста колонія коралів багато років, швидкість росту – 10-20 см в рік.

Для розвитку коралів необхідна морська вода солоністю 27-40 ‰ і температурою не менше +20 ºС.

Живуть корали лише в верхньому 50-метровому шарі чистої прозорої води.

У південному тропічному поясі біля берегів Австралії утворився унікальний природний комплекс Великого Бар’єрного рифа. Це найбільший на Землі «гірський хребет», створений організмами.

Великий Бар'єрний риф

У Тихому океані є значні поклади корисних копалин. Тут є нафта, газ, руди рідкісних металів, олово, залізисті і титиново-залізисті піски, золото, залізо-манганні корекції та інші корисні копалини.

На шельфах Китаю, Індонезії, Японії, Малайзії, США, Еквадору), Австралії і Нової Зеландії добувають нафту і газ. За існуючими оцінками, надра Тихого океану містять до 30-40% всіх потенційних запасів нафти і газу Світового океану. Найбільшим виробником концентратів олова в світі є Малайзія, а циркону, ільменіту – Австралія.

Близько половини населення Землі живе на берегах Тихого океану. Життя багатьох з них нерозривно пов’язане з океаном і залежить від нього.

Найдовші морські шляхи пролягають через цей океан, поєднуючи портові міста різних континентів. Однак господарська діяльність людей призвела до серйозної проблеми забруднення Великого океану. Цілі острова сміття скупчилися в його водах.

Також Тихий океан має величесзні рекреаційні ресурси.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Назар

    Дякую я за допомогою вас отримав 11 балiв

    Відповіcти