Причина утворення хвиль у Світовому океані

Географія

Які причини утворення хвиль в Світовому океані буде цікаво дізнатися багатьом. Адже коли спостерігаєш за морем цікаво чому виникають хвилі.

Причина утворення хвиль у Світовому океані

Основною причиною утворення хвиль у Світовому океані є вітер.

Хвиля утворюється в процесі зчеплення частинок рідини і повітря. Вона ковзає по поверхні води і при контакті з повітрям створює брижі, після чого поступово розвиває хвилювання водної маси. Хвиля рухається тільки вертикально і виникає через певні проміжки часу.

Примітно, що середня висота океанської хвилі в шторм може досягати 7-8 м.

Саме, від вітру залежать такі показники як розміри і сила, тривалість і довжина шляху, який проходить хвиля. Хвилі, які обрушуються на узбережжя, можуть зароджуватися за тисячі кілометрів від берега.

Виділяють ще 4 причини утворення хвиль:

  • Приливоутворюючы сили Місяця і Сонця
  • Коливання атмосферного тиску
  • Виверження підводних вулканів і підводні землетруси
  • Зсуви і метеорити також можу викликати руйнівну хвилю

В цілому хвилі бувають двох родів:

  • Вітрові. Тобто причина утворення хвиль вітер, пересування повітряних мас. Вони відрізняються сталим характером. Мінливість вітрових потоків саме і створює таке явище в океані як хвиля.
  • Хвилі переміщення або стоячі хвилі. Причина утворення хвиль в океані – сильні поштовхи на дні океану в результаті руху плит. Також є й інші основні причини утворення хвиль переміщення – різкий стрибок тиску. За характером це поодинокі хвилі, які можуть бути досить руйнівні.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, що є основною причиною утворення хвиль.

Оцініть статтю
Додати коментар