Причини Утворення Мусонів

причини утворення муссонів Географія

Причини утворення мусонів пояснити може не кожен, адже їх формування досить складне. Які причини виникнення мусонів розгленемо нижче.

Утворення мусонів

Вітри, що двічі на рік змінюють свій напрямок називаються мусони.

Мусони – постійні вітри, які дують над материками, а також періодично змінюють свій напрямок під впливом зміни тиску. Мусони виникають через утворення різного атмосферного тиску на узбережжі океанів.

Головна причина утворення мусонів – атмосферний тиск.

У літню пору року вітри дмуть в сторону материка з океану. Вода чиста і прозора, нагрівається дуже повільно. Тут формується область підвищеного тиску. А ось суша навпаки, нагрівається дуже швидко, при цьому нагріваючи повітря. Тому над сушею утворюється область зниженого атмосферного тиску. Все це призводить до того, що з’являються літні мусони – постійні вітри, які дують з океану або моря на сушу.

Взимку відбувається інша ситуація. Суша починає швидко остигати, утворюючи область високого тиску. Зимовий океан остигає повільно, віддаючи накопичене за літо тепло, і над ним знаходиться високий тиск, тому мусони починають дути з суші в бік океану. Це називається зимовий мусон.

Сила вітру безпосередньо залежить від розташування: найсильніші і небезпечні мусони виникають в тропіках. Причиною цього є різкі зміни температур.

Існує ще один вид «водних» вітрів – бриз. Головна відмінність від мусону полягає в тому, що бриз змінює напрямок кожен день. Вночі він дме з океану, а вдень з суші. По суті, бриз це непостійний вітер, який змінює свій напрямок щодня на протилежний.

Найбільшу стійкість і швидкість вітру мусони мають в деяких районах тропіків (особливо в екваторіальній Африці, країнах Південної та Південно-Східної Азії і в Південній півкулі аж до північних частин Мадагаскару і Австралії). У більш слабкій формі і на обмежених територіях мусони виявляються і в субтропічних широтах (зокрема, на півдні Середземного моря і в Північній Африці, в області Мексиканської затоки, на сході Азії, в Південній Америці, на півдні Африки і Австралії).

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яка причина утворення мусонів. Якщо у Вас є інформація, яка може поліпшити цю статтю пишіть її в коментарях.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Настя

    Дуже вам ДЯКУЮ ДУЖЕ ДОПОМОГЛИ

    Відповіcти