Письменники Кривого Рогу та видатні криворіжці

Письменники Кривого Рогу Твори з укр. літ.

Письменники Кривого Рогу та видатні криворіжці прославили це місто на всю Україну. Про видатних криворіжців та письменників Кривого Рогу Ви поговоримо нижче.

Письменники Кривого Рогу

Про Кривий Ріг можна говорити не лише як про велике промислове місто України та найдовше в Європі. Місцеві жителі можуть похвалитись талановитими художниками, музикантами, науковцями, артистами та письменників. Варто зазначити, що літературі Кривій Ріг приділив не так багато уваги, але все ж таки з нього вийшли чудові автори, котрі прославили нашу країну.

Серед плеяди літературних діячів особливе місце займають дитячі письменники Криворіжжя:

  • Володимир Кирилович Винниченко (1880-1951 рр.)

володимир винниченко хронологічна таблицяВін народився в 1880 році, коли ще місто носило назву Єлисаветград. Переважно він писав п’єси, але автор видав дитячу зірку оповідань під назвою «Намисто».

  • Юрій Іванович Яновський (1902-1954 рр.)

Народився відомий письменник не у Кривому Розі, а у селі Нечаївка Кіровоградської області. Та навчався у Кривому Розі. Він був не лише письменником, а й працював на Одеській кіностудії, був військовим кореспондентом під час Нюрнберзького процесу, Юрій Іванович був автором дитячих книг. Йому належать «Вершники», «Київські оповідання», «Дівчинка у вінку», «Петрусь і Галочка» і це далеко не все.

  • Іван Кіндратович Микитенко (1897 – 1937 рр.)

Народився в Кіровоградській області та закінчив військово-фальдшерське училище. В 1937 році його було репресовано. Він є автором книг для дітей – «Дитинство Кириченка», «Гавриїл Кириченко – школяр», «Вуркагани» та решти.

  • Михайло Петрович Миценко (1920 – 2001 рр.)

Вчитель та журналіст написав дитячі книги, найвідомішими з яких є «Медалісти» та «Олелькові вітри».

  • Юрій Карлович Олеша (1899 – 1960 рр.)

Хоча в його біографії вказується те, що це російський  письменник, але народився Юрій Карлович в Кіровограді. Навчався в Одеському університеті. Олеша являється автором всесвітнього роману для дітей «Три толстяка».

Також серед літературних творців, котрі творили дитячу літературу варто згадати Висікан Панас Захарович («Ігорьок Мережка», «Подорож н Вогняну Землю», «Грудочка цукру», «В печері святої Магдалини»), Гельбак («Тарасовна», «Земляки», «Мой сверстник», «Дух картошки у костра»), Журлива Олена («Хто знає, як рік минає?», «Голуби», «У нашої Наталі», «На зеленому городі», «Ой літечко, літо»), Баранова Любов Олександрівна («Капелюшок для киці»).

Серед сучасних авторів варто виділити Старикова Олексія Миколайовича. Його родила переїхала до Кривого Рогу ще коли Олексій був маленьким хлопчиком. Із цим місто у нього пов’язане все життя. Стариков прославився як дитячий поет, будучи автором кумедних і повчальних віршів. Його найвідоміші збірки «Как поймать кита», «Сколько у звезды лучей», «Сообщите по адресу», «Пока учитель не пришел», «Самое главное». У 2010 році Стариков став лауреатом винагороди «Золоте перо». Загалом він є автором 18 книг для дітей та співавтором 20 колективних доробок для шкільних підручників та хрестоматій.

Також згадаємо Голоту Любов Василівну, лауреатку премії Володимира Сосюри «Любіть Україну» та національної премії України імені Тараса Шевченка. Письменниця є автором віршів та багатьох дитячих книг.

Видатні криворіжці

Крім  видатних криворіжців у літературній сфері, місто може похвалитись і такими діячами як:

  • Володимир Зеленський. Шостий Президент України є уродженцем міста Кривий Ріг.
  • Анатолій Анатолійович Яцечко – відомий медійник та шоумен.
  • Катерина Бондаренко – криворізька тенісистка, котра є переможницею юніорських змагань Уімблдонського турніру.
  • Ольга Горбачова – телеведуча, співачка та засновниця онлайн-школи Жіночої Сили.
  • Зоя Скоропаденко – всесвітньо відома художниця, виставки якої проводились у Монако. Каліфорнії, Токіо та Парижі.
  • Варвара Акулова – найсильніша дівчина міста, котра не раз потрапляла до Книги Рекордів Гіннеса.
  • Євген Хитров – призер чемпіонату Європи, чемпіон світу серед боксерів любителів. Має орден України «За заслуг перед містом» та «За заслуги». Наразі займається волонтерством.
  • Інна Капінос – відома акторка кіно, театру та дубляжу.
  • Сергій Фесенко – перший український олімпійський чемпіон з плавання.
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. ніка

    вау

    Відповіcти