Редьярд Кіплінг цікаві факти

кіплінг цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Редьярд Кіплінг цікаві факти з життя та творчості відомого письменника розкажуть про його захоплення, особисте життя, родину, друзів та звички.

Джозеф Редьярд Кіплінг цікаві факти

Кіплінг народився 30 грудня 1865 Бомбеї, в Британської Індії. Але у віці 6 років батьки відправили його з сестрою на навчання до Англії. Про ці роки у Кіплінга залишилося безліч негативних спогадів, так як господиня приватного пансіонату, мадам Роза, часто застосовувала до дітей фізичні покарання, через що Джозеф Редьярд страждав безсонням до кінця життя. Пізніше письменник говорив, що із задоволенням би спалив будинок Холлоуей (господарів пансіону) і посипав попелище сіллю.

Своє ім’я Редьярд Кіплінг отримав, як вважають, на честь англійського озера Редьярд, де познайомилися його батьки.

У дитинстві Кіплінг краще володів індійською мовою, ніж англійською. Він багато часу проводив з індійськими нянями і слугами, слухаючи казки та історії, які вони розповідали рідною мовою.

У 23 роки Редьярд Кіплінг вирушив у 5-річну подорож, відвідавши кілька десятків країн Азії та Північної Америки, побував у Бірмі, Японії та Китаї. Під час подорожі він познайомився з Марком Твеном.

Кіплінг першим з англійців отримав Нобелівську премію з літератури в 1907 році. До речі, він став і наймолодшим здобувачем цієї нагороди.

Редьярд Кіплінг міг писати свої твори тільки чорними чорнилами.

Тільки один з його романів, «Кім», вважається визнаним літературним шедевром.

Жив у різних країнах: Канаді, Австралії, Єгипті, Бразилії, але найбільше любив Індію, знав її традиції, культуру, побут.

Редьярд і його дружина Кароліна в Першу світову війну працювали в Червоному хресті. Війна забрала в Кіплінга сина, тому після її закінчення Кіплінг присвячує себе роботі в Комісії з військових поховань.

кіплінг біографіяУ нього була особиста неприязнь до нацистів через те, що вони вкрали свою символіку у древніх народів. Мало хто знає, але на багатьох книгах Редьярда Кіпліга, які були опубліковані до 1935 року, обкладинку прикрашала свастика – символ удачі в Індії.

В останні роки життя Редьярд Кіплінг жив настільки усамітнено, що в одній з газет з’явилося повідомлення про його смерть. На це письменник відповів негайно: «Тільки що дізнався, що я мертвий, – написав у відповідь Кіплінг. – Будь ласка, не забудьте видалити мене зі списку ваших передплатників ».

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. lonchec

    это лучший сайт который я когда либо видел. На нём есть то, чего нет даже на Википедии очень часто пользуюсь для проектов по зарубежке и биологии спасибо разработчикам что они есть!

    Відповіcти
    1. J. G. (Джей Джи) автор

      Дякуємо, за приємні слова!

      Відповіcти
  2. Ваня

    спасибо

    Відповіcти
  3. Den

    супер

    Відповіcти
  4. квітка

    непомогло я напишу лутше аааахххххххххххааааа нуби

    Відповіcти
  5. роза кіплінг

    я роза ви ромашки очень спасиба помогло на урокі “:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::;%:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::?:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

    Відповіcти