Рельєф лісостепу

Рельєф зони лісостепу Географія

Які форми рельєфу лісостепу? Рельєф лісостепової зони і корисні копалини, які зустрічаються в цій зоні розглянемо нижче.

Рельєф зони лісостепу

Лісостеп – природна зона Північної півкулі, що характеризується поєднанням лісових і степових ділянок. Таким чином, формуються екорегіони між помірними широколистяними і лісостеповими видами. У південній частині виростає мало дерев, а на півночі лісостеп поступово перетворюється в ліс.

У Євразії лісостеп простягається суцільною смугою з заходу на схід від східних передгір’їв Карпат до Алтаю. У Північній Америці лісостеп простягається з півночі на південь, через Великі рівнини.

Лісостеп, рельєф якого постійно піддається впливу опадів, покритий балками і ярами. У свою чергу вони порізані річковими долинами.

Форми рельєфу лісостепової зони України

Лісостеп займає територію, на якій переважають височини: із заходу на схід змінюють одна одну Розточчя, Подільська, Волинська, Придніпровська та Середньоруська височини. Платоподібні поверхні височин чергуються з горбогір’ями, окраїни височин сильно почленовані ярами і балками. Низовини займають невеликі території на Лівобережжі (Придніпровська низовина). Висоти поверхні коливаються від 100 м до 471 м (гора Камула). Загалом поверхня із заходу та сходу нахилена до Дніпра, абсолютні висоти змінюються від 380 м на Подільській височині і 230 м на Середньоруській височині до 50 м біля русла Дніпра.

У цій зоні активно ведеться господарська діяльність людини, а це призводить до зміни рельєфу земної поверхні.

Корисні копалини лісостепу

На території лісостепу є поклади таких корисних копалин як буре вугілля, нафта і природний газ.

Також зустрічаються будівельні матеріали – гіпс, каолін, мергель, гіпс, вапняк, пісок.

В Україні є мармур, лабрадорит, доломіт, графіт, горючі сланці, бурштин.

Оцініть статтю
Додати коментар