Річка Амур: реферат та цікаві факти

Географія

Повідомлення про річку Амур розповість Вам багато корисної інформації про найбільшу річку Північно-Східної Азії. Також реферат можна доповнити цікавими фактами, щоб поглибити свої пізнання в географії.

Реферат про річку Амур

Річка Амур – найбільша річка Землі і найбільший водний об’єкт річок Північно-Східної Азії. Свої води вона несе в Тихий океан. Площа її басейну становить 1856 км2. Свій початок бере в Читинській області, а впадає в Охотське море. Притоки річки – Сунгарі, Зея, Бурея, Уссурі, Амгунь, Анюй, Ханка. Найбільші озера Амура – це Орель, Болонья, Чукчагірское.

Річка Амур протікає по території 3 держав – Китаю, Росії, Монголії.

Русло річки розділяє держави Китаю і Росії. У межах її басейну лежить 4 фізико-географічні зони:

  • лісостепова
  • степова
  • лісова
  • напівпустеля

Середня кількість опадів коливається в межах 250-300 мм. Назва річки походить від слова «Дамур», «Амар» – «велика ріка». У Китаї її називають як Хейее (чорна річка), а монголи називають Амур Хара-Мурен (чорна вода).

Амуру характерні потужні підйоми рівня води. Коливання в межах норми в руслі становлять 6-15м, а в період рясних розливів 10-25 км.

Флора і фауна річки Амур

На території Росії в басейні річки Амур росте більше 2800 видів рослин, мешкає 23 види рептилій і амфібій, 380 видів птахів, 70 видів ссавців. Деякі з них відносяться до рідкісних, зникаючих видів. Наприклад, даурський і японський журавлі, далекосхідний лелека.

У водах річки плаває 110 видів прісноводних риб: карась сом, сазан, щука, калуга, амур, мінога, кета і горбуша.

Екологія

З кожним роком стан вод річки помітно погіршується внаслідок масових скидів в неї господарських, побутових, промислових відходів з величезною кількістю хімікатів. Це нітрати, фосфор, мідь, нафтопродукти, феноли, солі важких металів. Таку воду не можна пити навіть очищеною, а влітку не рекомендується в ній купатися.

Використання річки Амур

Використання річки Амур людиною в даний час відбувається в різноманітних галузях господарства. Здебільшого вони стосуються енергетики, транспорту і лісосплаву, риболовлі.

 

Оскільки річка Амур протікає в декількох країнах, то в подальшому плануються наступні розробки в її басейні:

  • Розробка природних ресурсів.
  • Розвиток судноплавства по схемі річка-море.
  • Розробка енергетичного потенціалу річки.
  • Споруда підприємств, які б постачали прісну воду Амура в Китай.
  • Розвиток туристичних комплексів на її берегах.

Цікаві факти про річку Амур

Протяжність річки – близько трьох тисяч кілометрів.

Гирло річки Амур щомиті викидає в море майже 13 тисяч кубометрів води.

За площею басейну (1855 тисячі км²) Амур займає четверте місце серед річок Росії (після Єнісею, Обі і Олени) і десяте місце серед річок світу.

Амур – найбагатша лососева річка Євразії, тут нереститься 9 видів лососевих риб.

У басейні річки знаходяться історичні та археологічні об’єкти. Це храм на Тирський кручі, рухливі піски, еолові дюни. На правих берегах є наскальні малюнки – найдавніші петрогліфи, які є ровесниками єгипетських пірамід.

На сьогоднішній день уздовж Амура розміщені комплекси для активного відпочинку. Туристи можуть відправитися в туристичні маршрути різної тривалості і ступеня складності, здійснити сплав на плотах, порибалити, зайнятися фотополюванням або екстремальним туризмом, рафтингом.

Сподіваємося, що реферат про річку Амур допоміг Вам підготуватися до заняття. А повідомлення про річку Амур Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар