Інформація про Волгу, одну з найбільших річок Європи викладена в цій статті. Повідомлення про річку Волгу можна доповнити цікавими фактами.
“Річка Волга” реферат
Волга – це найбільша річка в Європі. Вона по праву вважається національним надбанням Росії. Про протяжності вона займає 16-е місце в світі, в Росії 5-е. Довжина Волги становить 3700 км. У неї багато приток, найвідомішими з них є Кама і Ока.
Історія назви річки Волга
Перша згадка річки відноситься до періоду Давньої Греції. Птолемей називав її Ра, тобто щедрою. Інша назва річки – Аракс або Атель. Колись на її берегах жили племена фінів, які називали її Волкеа, що означає «блискуча», «світла».
В середні віки Волгу іменували Ійшль, тобто «Річка річок». Більшість вчених стверджують, що назва річки походить від слів волога і вода. А старослов’янською вона називалася «Вльга».
Як і всі ріки, Волга починається з маленького струмочка. Її витік розташувався біля села Волговерховє серед боліт і лісів. По обидва боки в неї впадають притоки, від яких річка стає повноводнішою і перетворюється в могутню велику ріку. Місце, куди впадає річка Волга – це Каспійське море.
Джерела живлення річки Волга
Переважно її живлять сніги. Дощове і грунтове живлення на другому місці. На річці взимку спостерігається тривалий льодостав, а влітку вода спадає.
Сьогодні над річкою нависла страшна екологічна ситуація. Вона не в силах самоочищатися. Риба в її водах сильно мутує, а водорості розмножуються з посиленою швидкістю. До того ж стічні води і численні промислові викиди роблять свою справу.
Цікаві факти про Волгу
Коли на Волзі побудували водосховища, то її довжина укоротилася на 160 км.
На річці живуть пелікани і фламінго і ростуть лотоси.
Вона є батьківщиною бурлацької професії.
Гідроелектростанції, розташовані на Волзі, повністю забезпечують електрикою всі прилеглі міста.
65 з 100 найбільш забруднених російських міст розташовані в басейні Волги.
В її дельті заснований Астраханський біосферний заповідник.
Сподіваємося, що реферат про Волгу допоміг Вам дізнатися багато корисної інформації про цю річку. А свою розповідь про Волгу для дітей Ви можете залишити через форму коментарів нижче.