Річка Волга географічне положення

Географія

Розповідь про річку Волга допоможе Вам підготуватися до занять.

Річка Волга: географічне положення

Річка Волга починається в Тверській області. Її витік знаходиться на Волдайській височині. Далі шлях водного об’єкта пролягає через 4 республіки і 11 областей. Вона впадає в Каспійське море. Річка Волга відноситься до басейну Атлантичного океану.

Чому річка Волга так називається? Згідно з однією з версій своєю назвою річка зобов’язана слову «волога». Але є й інші версії. Наприклад, Волга походить від балтійського слова «ilga» – довгий або від фінської мови, що в перекладі означає білий.

Волга – це найвідоміша і велика річка Європи. Умовно її ділять на 3 частини: верхню, середню і нижню. Верхня частина річки починається витоком і закінчується гирлом річки Оки. Середня частина Волги починається від впадання в неї річки Оки до гирла Ками. А от нижня частина закінчується гирлом Ками. Тут розташоване найбільша водосховище Волгограда.

Основне харчування річки припадає на снігові (60%), грунтові (30%) і дощові (10%) води. Водний режим характеризується рясним весняною повінню (припадає на квітень-червень), літньою і зимовою меженью, дощовими осінніми паводками (припадає на жовтень). На річці зафіксовані коливання рівня води. Найбільшою рівень був зафіксований в Твері – 11 метрів, а найнижчий близько Астрахані – 3 метри. Для врегулювання даної проблеми були споруджені водосховища.

У цій річці мешкає багато різноманітної риби (76 видів). Найбільша риба – білуга. Також тут живуть окуні, соми, йоржі, судак, плотва, язь.

Волга – це рівнинна річка і транспортна магістраль. Практично весь правий берег об’єкта характеризується зсувами і ярами. На території північної Волги переважають холодні сніжні зими, і тепле, вологе літо, на південних територіях – холодна, безсніжна зима, і сухе спекотне літо.

Господарське значення Волги

Річкою здійснюються доставки хліба, вугілля, овочів і цементу, а також інших різноманітних речей. Волга забезпечує фабрики, заводи і промислові підприємства водою. На ній споруджена гідроелектростанція. Також вона цінується як джерело риби. Волга використовується для подорожей і активного відпочинку.

Екологічні проблеми річки Волга

На сьогоднішній день справжньою проблемою є якість води. Машинобудівні і промислові підприємства, а також теплові заводи забруднюють Волгу. На її води припадає близько третини всіх стічних вод. Сільськогосподарські, побутові стоки і нафтопродукти сильно забруднюють річку. Забрудненість також робить негативний вплив і на мешканців Волги. Наприклад, через кількість стоків вчені виявили зміни в личинках риб, збільшилася кількість риб-мутантів. У річці нещодавно з’явилися синьо-зелені водорості, які при розкладанні виділяють отрути. Вони до сих пір до кінця не вивчені.

Сподіваємося, що доповідь про річку Волгу допоміг Вам підготуватися до заняття. А повідомлення про річку Волга Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар