Римський-Корсаков біографія коротко

Композитори

Микола Римський-Корсаков коротка біографія для дітей і дорослих викладена в цій статті.

Микола Римський-Корсаков біографія скорочено

Микола Андрійович Римський-Корсаков – російський композитор, педагог, диригент. Серед його творів – 15 опер, 3 симфонії, симфонічні твори, інструментальні концерти, кантати, камерно-інструментальна, вокальна та духовна музика.

Народився 18 березня (6 березня за старим стилем) 1844 року в місті Тихвін Новгородської губернії. Батько композитора походив із старовинного дворянського роду.

З шести-семи років хлопчик навчався грі на фортепіано, до дев’ятирічного віку відносяться його перші спроби написання творів.

У 1862 році закінчив Санкт-Петербурзьке морське училище.

Знайомство в 1861 році з композитором Міліем Балакиревим і його гуртком “Могутня купка”, схилило його до більш серйозних занять музикою.

Спілкування Римського-Корсакова з балакіревскім гуртком було на час перервано дворічним кругосвітнім плаванням, яке послужило джерелом різноманітних вражень, що відбилися в його творчості. Найбільш значні твори цього періоду – симфонічна картина «Садко» (1867) і опера «Псковитянка» (1872).

У 1871 році Римський-Корсаков був запрошений в число професорів Петербурзької консерваторії і займав цю посаду протягом майже чотирьох десятиліть.

У 1874-1881 роках Микола Римський-Корсаков був директором Безкоштовної музичної школи і диригентом її концертів.

У 1883-1894 роках обіймав посаду помічника керуючого придворною співочою капелою.

У 1905 році за виступ на захист прав учнів Римський-Корсаков був звільнений з консерваторії, що спричинило за собою вихід у відставку в знак протесту значної частини професорсько-викладацького складу. У грудні 1905 року, після надання консерваторії автономії, він повернувся в консерваторію на запрошення художньої ради.

Різнобічну музичну, диригентську і педагогічну діяльність Римський-Корсаков поєднував з плідною роботою композитора. Він створив 15 опер, в їх числі – “Псков’янка” (1872), “Майська ніч” (1879), “Снігуронька” (1881), “Садко” (1896), “Царська наречена” (1898), “Казка про царя Салтана “(1900),” Кощій Безсмертний “(1902),” Сказання про невидиме місто Кітеж і діву Февронію”(1904),” Золотий півник “(1907). Ряд фрагментів з цих опер стали шлягерами – “Пісня індійського гостя” з “Садко” або оркестровий “Політ джмеля” з “Салтана”.

37 років свого життя Римський-Корсаков присвятив викладанню. У нього отримали освіту І. Стравінський, А. Аренский, А. Глазунов, С. Прокоф’єв та інші. Крім того, Микола Андрійович є автором кількох підручників і великої кількості статей на музичні теми. Римський-Корсаков по праву визнаний творцем такого жанру, як опера – казка. Створюючи власні твори, композитор ще і доніс до слухача не один твір своїх загиблих товаришів.

Микола Андрійович помер 21 червня 1908 від серцевого нападу, який відбувся після інфаркту.

Оцініть статтю
Додати коментар