Роберт Шуман біографія

Композитори

Роберт Шуман біографія для дітей на українській мові німецького композитора викладена в цій статті.

Роберт Шуман біографія скорочено

Роберт Шуман народився 8 червня 1810 в невеликому місті Цвіккау, в абсолютно музичній сім’ї. Його батьки займалися видавництвом книг. Вони хотіли і сина залучити до цієї справи, але будучи в семирічному віці, Роберт проявив захопився музикою.

Він вступає в Лейпцігський університет в 1828 році на факультет юриспруденції. Перебуваючи в Лейпцигу, Роберт знайомиться з Віком, найкращим викладачем гри на фортепіано і починає брати у нього уроки. Через рік, зрозумівши, що юрист – це далеко не та професія, якою він хоче оволодіти, Шуман переходить в Гейдельберзький університет. В Лейпциг він повертається в 1830 році і продовжує брати уроки гри на фортепіано у Віка. У 1831 році отримує травму правої руки і кар’єрі великого піаніста прийшов кінець. Але відмовлятися від музики Шуман і не думав – він став писати музичні твори і освоїв професію музичного критика.

Роберт Шуман заснував «Новий музичний журнал» в Лейпцигу, і аж до 1844 року був його редактором, основним автором і видавцем. Особливу увагу він приділяв написанню музичних творів для фортепіано. Найбільш визначними циклами є – Метелики, Варіації, Карнавал, Танці Давідсбюдлеров, Фантастичні п’єси. У 1838 році Шуман написав кілька справжніх шедеврів – Новелети, Дитячі сцени і Крейслериана.

Коли прийшов час одруження, то в 1840 році Роберт одружується на Кларі Вік, доньці свого музичного вчителя. Вона мала славу талановитої піаністки. У них народилося восьмеро дітей. У роки шлюбу Шуман написав 140 пісень, ряд симфонічний творів – Рай і Пері, Реквієм та Меса, Реквієм по Міньйон, сцени з твору «Фауст».

Щасливе сімейне і творче життя Роберта Шумана затьмарило психічне захворювання. Це призвело до того, що композитор провів у лікарні останні 2 роки життя. Помер Роберт Шуман в місті Енденіпе 29 липня 1856 року.

Оцініть статтю
Додати коментар